Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

8 yaşında 14 dişi çekildi

Bingöl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde, 8 yaşındaki engelli çocuğun ameliyata 14 dişi çekildi.

8 yaşında 14 dişi çekildi


Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Dt. Alper Karabağ tarafından muayene edildikten sonra tedavisine başlanan 8 yaşındaki Muhammed Uveys Dilek isimli engelli çocuk, bir hafta sonra Dr. Kasım İlker İtal ve ekibi ile Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi doktorlarından Dt. Alper Karabağ tarafından genel anestezi altında ameliyata alınarak, 14 çürük dişi başarı ile çekildi. Aynı gün taburcu edilen hastanın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Dişlerinin yarısı çürüyen 8 yaşındaki engelli çocuk, Malatya ve Elazığ'da tedavi edilmeyince çareyi Bingöl'de buldu. Elazığ'da yaşayan 8 yaşındaki Muhammed Uveys Dilek adlı çocuk, diş ağrısı nedeniyle Elazığ Ağız Diş Sağlığı Merkezi'ne başvurdu. Hasta buradan Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne sevkedildi. Hastaya önce 176 hafta, sonrada hasta yakınlarının

BİMER'e şikâyetleri üzerine 36 hafta sonrasına randevu verildi. Burada bir çare bulamayan aile, 14 dişinde çürük ve apse olduğu gerekçesiyle küçük Muhammed'i Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi'ne getirdi.

Bingöl'de başarılı bir ameliyatla 14 çürük dişi çekilerek sağlığına kavuşan küçük Muhammed'in yakınları ise, Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nin uzun süreli randevu vermesine tepki gösterirken, hastalarının sağlığına kavuşmasına vesile olan Dr. Kasım İlker İtal ve ekibi ile Bingöl Ağız Diş Sağlığı Merkezi doktorlarından Dt. Alper Karabağ'a teşekkür ettiler.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!