Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

8 dakikada hastane yaptılar

Sağlık Bakanlığı Yalova'ya bir afet esnasında kullanılmak üzere tam teşekküllü şişme sahra hastanesi gönderdi. Yalova Fuar Alanı'na kurulan hastane yetkililere tanıtıldı.

8 dakikada hastane yaptılar


Yalova olası bir afet anında hizmet verebilecek tam teşekkülü şişme sahra hastanesine kavuştu. Sağlık Bakanlığı tarafından Yalova'ya gönderilen hastane 506 metrekare alana kuruluyor. 7 ayrı üniteden oluşan sahra hastanesi 8 dakika da şişiriliyor. İçerisinde ameliyathaneden, yoğun balım ünitesine kadar tüm donanımları bulunan hastane 50 yatak kapasitesine sahip. Isıtma ve soğutma sistemleri ile yaz kış kullanılabilen hastanede kimyasal ve biyolojik olaylara karşı arındırma ünitesi de yer alıyor.

Yalova Vali Yardımcıları Cezmi Türk Göçer ve Atilla Selami Abban'ın da katıldığı programda hastaneyi tanıtan Yalova Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Taştan, "Hastane bir afet anında gerek duyulacak her türlü donanıma sahip. Bu hastane sadece Yalova'da değil ihtiyaç duyulması durumunda diğer illerde de hizmet verecek. Yalova açısından çok önemli bir hizmetin tanıtımını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi.

Ardından vali yardımcıları Cezmi Türk Göçer ve Atilla Selami Abban, sahra hastanesini gezerek, Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Daştan'dan bilgi aldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!