Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

77 yaşında ama on parmağında on marifet

Manisa'nın Sarıgöl ilçesine bağlı Konak Mahallesi'nin Muhtarı Doğan Topdemir'in, 77 yaşında olmasına rağmen hem terziliğe ve avcılığa devam ediyor hem de Bedensel Engelliler Sarıgöl Şubesi Başkanlığı ve Sarıgöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı üyeliği görevlerini yürütüyor.

77 yaşında ama on parmağında on marifet

İlerlemiş yaşına rağmen mesleği olan terziliği 52 yıldır yaptığını belirten Doğan Topdemir, "Çalışmayı çok seviyorum, insanlara hizmet etmeyi ve yardım yapmayı çok seviyorum. Bu beni zinde kılıyor. 52 yıldır ilçede terzilik yapıyorum. Bu arada Konak Mahalle Muhtarlığını yapmaktayım. Son seçimle 5 dönemdir muhtarlık yapmaktayım. 15 yıldır da Bedensel Engelliler Sarıgöl Şubesi Başkanlığı'na devam etmekteyim. 13 yıldır Sarıgöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda üye olarak görev almaktayım. Bu arada 28 yıl aralıksız olarak Avcılar ev Atıcılar Spor Kulübünün başkanlığını yaptım, bıraktım. Ama avcılığı asla bırakmadım" dedi.
Çevresinde sevilen bir kişi olarak tanınan Konak Mahallesi Muhtarı Doğan Topdemir, ömrünün yettiği kadar insanlara ve ilçesine hizmet etmeyi sürdüreceğini belirti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!