Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

28 Şubat mağdurları için devlet kapısı yeniden açıldı

Torba Tasarı'dan 28 Şubat mağdurlarına atama müjdesi çıktı. Tasarıyla 28 Şubat mağduru olan memurlar devlet kadrolarına dönebilecek. Atama sayısı sınırlaması uygulanmayacak

 28 Şubat mağdurları için devlet kapısı yeniden açıldı

Hükümetin, Meclis'in tatile girmesine günler kala getirdiği Torba Kanun Tasarısı, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Tasarıyla 35 Kanun ve 12 KHK'de değişiklik yapıldı. Tasarıyla 28 Şubat mağduru memurlar devlet kadrolarına dönebilecek. Boş kadro ya da pozisyon aranmadan tüm mağdurlar atanacak. 28 Şubat sürecinde disiplin cezası nedeniyle memuriyetten çıkarılanların yeniden göreve alınmasında atama sayısı sınırlaması uygulanmayacak. Vekil imam, vekil müezzin-kayyım ve vekil Kuran kursu öğretmeni olarak görev yapanlara ve 4 Mayıs 2005 ila 30 Haziran 2013 arasında en az 3 ay görevlerde bulunanlar, memur olarak atanacak. Hazine arazisi üzerindeki cami, mescit ve Kuran kurslarının etrafındaki yapılar Diyanet İşleri'nce pazarlık usulüyle işlettirilebilecek.


96.500 KİŞİYE KADRO

Belediyelerde çalışan 23 bin 248 sözleşmeli ile diğer kurumlarda sözleşmeli (657/ 4b) olarak çalışan 72 bin 485 ve Sağlık Bakanlığı'ndaki 772 kişi devlet memuru oluyor. Maliye'nin verdiği bilgilere göre bütçeye bu konuda herhangi mali bir yük gelmesi beklenmiyor.

TURKCELL'E SPK AYARI

SPK, borsadaki şirketlerin yönetim kurullarına üye atayabilecek. Söz konusu şirketlerin genel kurullarının iki kez üst üste toplanamaması ve karar almaya yeter üye seçememeleri durumunda, SPK bu şirketlere resen yönetim kurulu üyesi atayacak. Olağan genel kurul toplantısını kanuni süresi içerisinde üst üste iki hesap dönemi içerisinde yapmayan ve yönetim kurulu üyeleri kısmen veya tamamen SPK tarafından atanan halka açık ortaklıklarda genel kurulun yetkileri, Yatırımcı Tazmin Merkezi tarafından kullanılabilecek. Bu çerçevede SPK'nın iki yıldır karar alıp temettü dağıtamayan Turkcell'deki boş üyeliklere en az iki kişi ataması bekleniyor. 

RÜZGAR İÇİN SON BİR ŞANS

TARIM destekleri idari veya adli soruşturmalar sürecince dondurulmayacak.
ÖSYM tarafından yapılan sınavların soru ve cevapları hakkında başvuru yapılamayacak.
SPOR Genel Müdürlüğü'ne 2 bin 500, İşkur'a 100 kadro verildi.
YATIRIM yapmadıkları için lisansları iptal edilen yatırımcılar, bir ay içinde yeniden başvurursa, önlisans alabilecek
SÜRÜCÜ belgeleri süreli olacak. Geçerlilik süresi dolan ehliyetleri kullananlara 343 Türk Lirası trafik cezası verilecek ve sürücü belgesi geri alınacak.

 

AKŞAM

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!