Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

23 Nisan'da EBA uzaktan eğitimi var mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşıyor. Perşembe günü milyonlarca kişi 23 Nisan'ı coşkuyla kutlayacak. Şimdi öğrencilerin akıllarındaki soru ise '23 Nisan'da EBA eğitimi var mı? Tatil mi?' şeklinde... İşte detaylar...

23 Nisan'da EBA uzaktan eğitimi var mı?

Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de TBMM'yi açıp 1924'te 23 Nisan'ı çocuklara armağan etmesiyle birlikte her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlanıyor. Bu yıl da corona virüs nedeniyle farklı bir kutalama yaşanacak. Peki, 23 Nisan'da EBA uzaktan eğitimi var mı? Tatil mi?

23 NİSAN'DA EBA UZAKTAN EĞİTİMİ VAR MI?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatildir. Bu nedenle milyonlarca öğrenci 23 Nisan'da tatil yapacak.

23 NİSAN ANLAM VE ÖNEMİ NEDİR?

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929'da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk'ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar'ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti'nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!