Geri 200 bin lirasını takside unuttu: Bulunca böyle sevindi

200 bin lirasını takside unuttu: Bulunca böyle sevindi

İstanbul'da Kuveytli tursitin aracında unuttuğu yaklaşık 200 bin lirayı bulan taksici, parayı sahibine teslim etti. 59 yaşındaki Levent Toraman, ''Arka koltuktaki çantayı açınca para dolu olduğunu gördüm. Hemen durumu İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ne bildirip otelden müşteriye ulaştık'' dedi. Kuveyt'ten İstanbul'a tatil için geldiğini anlatan Khalid Monahe ''Çok mutluyum. Paramın kaybolacağından korkmadım. Türkiye'yi seviyorum'' dedi. Kuveytli turist, taksi şoförüne davranışından ötürü 300 dolar verdi.

11 Nisan 2021 Pazar, 13:15 - Güncel
A
200 bin lirasını takside unuttu: Bulunca böyle sevindi

Kuveytli iş insanı Khalid Monahe, dün öğleden sonra tatil için tarifeli sefer ile İstanbul Havalimanı'na geldi. Havalimanı taksisine binen Monahe, Başakşehir'de konaklayacağı otele geçti. Yolcuyu bıraktıktan sonra İstanbul Havalimanı'ndaki taksi durağına geri dönen taksici Levent Toraman (59), aracın arka koltuğunda bir çantanın unutulduğunu fark etti. Çantayı kontrol eden taksici, içerisinde bir miktar Türk Lirası olmak üzere çoğunluğu dolar ve kendi ülkesinin para biriminden oluşan yüklü miktarda para olduğunu gördü.

OTELİ ARAYARAK TURİSTE ULAŞTI

Taksi şoförünün durumu bağlı bulunduğu taksi durağına bildirmesi üzerine, hemen turistin gittiği otel ile irtibata geçilerek Kuveytli turiste ulaşıldı. Tekrar havalimanına gelen Kuveytli turist, parasının kendisine teslim edilmesiyle büyük sevinç yaşadı.

İstanbul'a tatil için geldiğini belirten Khalid Monahe, unuttuğu paranın kendisine ulaştırılarak teslim edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Monahe, "Şoföre çok teşekkür ederim. Çünkü çantamı unuttum. Kısa süre içinde bana ulaştılar. Çantamın içindeki para dahil hiçbir şeye dokunmamışlar. Aradığımda hemen gelip beni aldılar. Tekrar çok teşekkür ederim. İstanbul'a tatil için geldim, ziyaret için sık sık geliyorum. Çok mutluyum, bu ülkeyi seviyorum. Paramın kaybolacağından korkmadım. Türkiye iyi bir ülke, vatandaşları iyi insanlar. Direkt aradım ve hemen geldiler" dedi.

Khalid Monahe'nin taksiciye 300 dolar bahşiş verdiği öğrenildi.

DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY BAŞIMA GELMEDİ

Yaklaşık iki buçuk yıldan beri İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifi'ne bağlı olarak taksicilik yaptığını belirten Levent Toraman ise olayla ilgili olarak şunları söyledi: Müşterimi indirdikten sonra havalimanına geldiğimde yaptığım kontrolde bir çanta gördüm. Çantayı görevlilere teslim ettim. Görevliler de içinde para olduğunu söyledi. Telefonla ulaştık. Oteli aradık, onlar da bizi arıyormuş. Onun öncesinde kooperatifimiz aradı ve ulaştı. İki buçuk yıldır burada taksicilik yapıyorum. Daha önce böyle bir şey başıma gelmedi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


11 Nisan 2021 Pazar, 13:15
A