Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

2 taraftara yakalama kararı

Süper Final'de oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbi maçı sonrası yaşanan olaylarla ilgili 2 kişinin daha tutuklanmasına karar verildi

2 taraftara yakalama kararı

Şükrü Saracoğlu Stadı'nın içi ile dışında çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan 48 kişiden 1'i tutuklanmış, 47 şüpheli serbest bırakılmıştı. 47 kişinin serbest bırakılmasına Savcı'nın yaptığı itirazı değerlendiren mahkeme, 2 kişi için daha tutuklama kararı verdi. 45 kişi için yapılan itirazı reddetti.

Fenerbahçe- Galatasaray maçı sonrasında stat içi ve dışında çıkan olaylar ile ilgili 48 kişiden 47'sinin serbest bırakılmasına yapılan itirazı değerlendiren mahkeme 2 kişinin tutuklanmasına karar verdi. Daha önce de bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcıları Davut Dağ ve Ahmet Faik Kapluhan'ın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 48 kişiden 47'sinin serbest bırakılmasına itiraz talebinde karar çıktı.

Soruşturmayı yürüten savcılar, 47 kişinin "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Kanunu'na" göre, "Spor alanı sayılan yerlerde gerçekleşen olaylarda görev yapmakta olan polise görev yaptırmamak için direnme", "kasten yaralama" suçları ile "kamu malına zarar vermek", "spor alanına yasak madde sokmak" suçlarından tutuklanması gerektiğini savundu.

Savcılar tutuksuz yargılanma kararını veren nöbetçi Kadıköy 7. Sulh Ceza Mahkemesi'ne kararın gözden geçirilmesi aksi halde ise talebin üst mahkemeye gönderilmesini talep etmişti.

TUTUKLU SAYISI 3 OLDU
Tahliye kararının yerinde olduğunu belirten Kadıköy 7. Sulh Ceza Mahkemesi, savcıların talebini bir üst mahkeme olan 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Talebi değerlendiren mahkeme iki kişinin tutuklanmasına karar verirken diğer 45 kişinin tutuklanması talebini ise reddetti. Daha önce de bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!