Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

2 bin 830 şehit yakını işe

2012 yılından bu yana 2 bin 830 şehit yakını işe yerleştirildi.

2 bin 830 şehit yakını işe

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, şehit yakınlarının kamuda istihdamında sıkıntılar yaşandığı yönündeki iddiaları yanıtladı. 2012 yılında yapılan değişiklikle, şehit yakınlarına tanınan iş imkanının ikiye yükseltildiğini ifade eden Bakan Şahin, "Evraklarını tamamlayan hak sahiplerinin ataması hemen yapılıyor. 2012 yılından bu yana 2 bin 830 şehit yakını işe yerleştirildi" dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın, şehit yakınlarının istihdamı ile ilgili soru önergesini yanıtlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, şu bilgileri verdi:

"Terörle Mücadele Kanunu'nda 2012 yılında yapılan değişiklikle şehit yakınlarına tanınan iş imkanı, ikiye çıkarılmıştır. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, hak sahibi olduğu belirlenen ve atamaya ilişkin evraklarını tamamlayan 2 bin 830 şehit yakını kamuda işe yerleştirilmiştir. Bu rakamın 2 bin 228'i, ikinci iş hakkını kullanan şehit yakınlarından oluşmaktadır. Diğer taraftan, bekar şehidin kardeşlerinin yaşlı olması veya kendilerine tanınan ikinci iş hakkını kullanmak istememeleri durumunda, bu hakkın çocukları (şehidin yeğeni) tarafından kullanılmasına yönelik mevzuatta her hangi bir düzenleme yer almamaktadır."

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!