Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

2 bin 23 genç zeybek oynayacak

MUĞLA Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizasyonuyla, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 17 Mayıs saat 11.00'de 2 bin 23 genç bir araya gelecek, barış ve birlik için zeybek oynayacak.

2 bin 23 genç zeybek oynayacak

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Türkiye'nin 2023 yılını hedeflediğini belirterek, Muğla Üniversitesi işbirliği ile bu dev organizasyonu gerçekleştireceklerini söyledi. Çeker, "15 Mayıs'ta başlayacağımız organizasyonlar 5 ayrı merkezde yürüyecek. Sınırsızlık Meydanı'nda Gençlik Merkezi panayır alanı ve konserler, Cumhuriyet Meydanı'nda şişme oyun parkurları, Cumhuriyet Caddesi'nde sokak sporları, Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı'nda değişik sportif gösteriler ve üniversite kampüsünde değişik etkinliklerle bayramı Muğla'ya yayacağız. Bu bayram sloganımız 'Muğla bayram edecek' olacak" diye konuştu.

Kutlamaların en görkemlisinin 17 Mayıs günü saat 11.00'de Cumhuriyet Meydanı'nda 2 bin 23 gencin zeybek oynaması olacağını dile getiren Çeker, tüm vatandaşları bu dev etkinliğe beklediklerini ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!