Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"19 Mayıs kutlamalarına Anıtkabir'den başlayacağız"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç 19 Mayıs kutlamalarıyla ilgili konuştu.

''19 Mayıs kutlamalarına Anıtkabir'den başlayacağız''

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının ülkenin her tarafından gelen gençlerle birlikte Anıtkabir'den başlatılacağını söyledi.

Kahramanmaraş'ta konuşan Kılıç, Türkiye'nin 81 vilayetinde çok coşkulu bayram kutlamaları gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kılıç,  "Atatürk Samsun'a çıktı, niye çıktı? Amasya'da ne oldu? Erzurum'da ne oldu? Sivas'ta ne oldu?Ankara'da ne oldu? Dumlupınar'da ne oldu? İzmir'de ne oldu? Cumhuriyete, kuruluşuna giden kilometre taşları nasıl döşendi? Bizim hayalini kurduğumuz gençlik,şuurlu, milli tarihini bilen,milletine,memleketine sevdalı, bayrağın hangi koşullarda özgür kaldığının farkında olan bir neslin inşası için bir çaba sarf ettik. Ama birileri siyaseten bunun istismarını yapmak isteyecektir,oralara bizim kulaklarımızda kapalı,kapılarımızda kapalı. Biz milletin birliğini temsil eden herkesle beraber bu bayramı 19 mayıs 1919'un yıldönümü olan 2013 yılının 19 mayıs tarihinde ülkemizin her tarafından gelen gençlerle birlikte Anıtkabir'den başlayacağız ve Türkiye'nin 81 vilayetinde çok coşkulu bayram kutlamaları gerçekleştireceğiz." dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!