Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

1 milyon kişi Andımız'ı okuyacak!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda 1 milyon kişi aynı anda Andımız'ı okuyacak.

1 milyon kişi Andımız'ı okuyacak!

 

 

Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu, bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı alternatif bir törenle Gündoğdu Meydanı'nda kutlayacak. İzmir Tabip Odası'nda düzenlenen basın toplantısında kutlamayla ilgili açıklama yapan Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu Dönem Sözcüsü Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci, 2011 yılından itibaren yapılan yönetmelik değişikliği ile ulusal bayramların kutlama törenlerinin kuşa çevrildiğini savundu.

Prof. Dr. Değirmenci, "Bu duruma tepki olarak halkımız, iktidarın aksi yöndeki tüm çabalarına rağmen, 2011 yılı 29 Ekim'inden bu yana bütün ulusal bayramlara sahip çıkmış ve en güçlü birlik ve beraberlik duygusu içerisinde bayramlarını kutlamıştır" dedi.

'ANDIMIZ'IN YASAKLANMASINA TEPKİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafıdan demokrasi paketinin açıklanmasının ardından, 'Andımız'ın ilkokullarda okunmasının kaldırılmasına da tepki gösteren Prof. Dr. Değirmenci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda bu tepkilerini dile getirmek istediklerini belirtti. Cumhuriyet Bayramı'nı kutlamanın, vatana millete sahip çıkmak olduğunu anlatan Prof. Dr. Değirmenci şunları söyledi:

"1 Milyon İzmirli'yi andımızı okumaya çağırıyoruz. O gün Gündoğdu Meydanı tarihi bir gün yaşayacak ve halkımız tek ses, tek yürek olacak, yasaklanan andımızı hep birlikte içecektir. Cumhuriyet İçin Güçbirliği öncülüğünde yola çıkan kurumlar bu bayramda halkımızla birlikte olacak ve Cumhuriyetimize yine birlikte sahip çıkacağız. Cumhuriyet Bayramı kutlamamız 29 Ekim 2013 Salı Günü saat 16.00'da Gündoğdu Meydanı'nda yapılacak. Tüm halkımızı bu tarihi güne bekliyoruz

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!