Nilüfer'de tansiyon yükseldi!

17 Ocak 2020 Cuma, 09:01
A

9 Şubat'ta Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek kongrede CHP'nin yeni il başkanı belli olacak.

İsmet Karaca, Erol Gülmez ve Hüseyin Akkuş başkanlığa aday olduğunu duyurdu.

Dün Karaca ve Gülmez'in bazı açıklamalarına yer vermiştim.

"Özellikle Nilüfer'de delegasyonun sürü psikolojisiyle hareket edeceğine inanmıyorum" şeklinde konuşan Gülmez, "Nilüfer üyesiyim, delegeseyim tercihimi Özer başkandan yana kullanmıştım. Ancak hiçbir çalışmaya katılmadım. Sadece oy kullanarak kendisini destekledim" demişti.

Gülmez'in bu açıklamasına tepki geldi.

Eski CHP Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal telefon ederek şu ifadeleri kullandı:  

"Nilüfer delegasyonu sürü psikolojisi ile  hareket etmez! Bu tabir son derece yakışıksız. Resmen bir hakaret. Elbette ki Nilüfer delegesi kendi özgür iradeysiyle hareket edecektir. Siyasette insanlar dillerine dikkat etmeli" dedi.

Tansal Başkan, "Özer Anaç'a sadece oyumu verdim ifadesi de doğru değil! Destek vermedim demesi gerçeği yansıtmıyor. Destek vermek herkesin hakkıdır bunda bir sakınca görmüyorum, ancak destek verdikten sonra vermedim demek doğru bir siyasi yaklaşım olarak kabul edilemez" açıklamasını yaptı.

Gülmez'e Nilüfer delegasyonundan ciddi tepki geldiğini söylemek mümkün.

İl başkanlığı sürecinde adaylıkla ilgili ismi sıkça dillendirilenlerden biri olan Tansal'a hazır aramışken "Aday olmayı düşünüyor musunuz?" diye sordum.

Tansal Başkan, il başkanlığına aday olmadığını kesin bir şekilde ifade etti.

İl delegesi olmadığını, başkanlık sürecinde Nilüfer delegelerinin özgür iradeleriyle tercihlerini yapacaklarını sözlerine ekledi.

ERDURSUN DA ADAY DEĞİL!

Türkiye'nin önemli uzmanlarından CHP'nin milletvekili ve Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun da il başkanlığıyla ilgili ismi sıkça dillendirilenlerden biri.

Aday olması yönünde yoğun talepler gelen Erdursun da yaptığım görüşmede il başkanlığını düşünmediğini bildirdi.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları