Güne damga vuran kare: CHP Bursa Yıldırım'da güç birliği!

06 Şubat 2019 Çarşamba, 14:26
A

Türkiye'nin sayılı sosyal güvenlik uzmanlarından Özgür Erdursun, CHP'nin Yıldırım Belediye Başkan Adayı oldu. 

Erdursun'dan önce Yıldırım Belediye Başkan Adaylığı için Şahin Sevinç ve Bahattin Kuşoğlu da CHP'den aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu. 

CHP Yıldırım ilçe örgütünün gerçekleştirdiği aday belirleme çalışmalarında halkın yoğun talebiyle adaylık için Özgür Erdursun isminde karar kılındı. 

CHP Parti Meclisi de Özgür Erdursun'un adaylığını onayladı.

Kamuoyu nezdindeki büyük tanınırlığı ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar başta olmak üzere vatandaşların ekonomik problemlerine çözüm odaklı çalışmaları Yıldırım'da CHP adına en yüksek oyu alacak isim olarak Erdursun'u ön plana çıkardı. 

Erdursun'un adaylığı duyurulduktan sonra dertleri partinin menfaatleri değil kişisel çıkar hesapları olan bir grup örgütü karıştırmaya kalktı. 

Sosyal medya üzerinden böylesine kritik bir seçim öncesinde artık adaylığı ilan edilmiş bir isme operasyon çekmeye kalkışanlara en güzel yanıtsa bir fotoğraf karesiyle geldi. 

Takdiri hak eden bir duruş ortaya koyarak Erdursun'un yanında yer alan Şahin Sevinç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve Özgür Erdursun aynı karede buluşarak sorun yok mesajı verdi. 

Böylelikle CHP'nin rekor oy hedefi için güçlü bir adım daha atılmış oldu. 

Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun, kendisiyle yaptığım görüşmede "Partimiz içinde hiçbir sorun olmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıldırım'ı özgürleştirmek, ilçenin ihtiyaçlarına cevap vermek için yola çıktık. Tüm enerjimizi Yıldırımlıların da yüzünü güldürmek için harcıyoruz" ifadelerini kullandı. 

CHP içinde Yıldırım odaklı oluşturulmak istenen suni problem var imajı ortadan kaldırıldı. 

Öte yandan Millet İttifakı'nın Başkan Adayı Erdursun'un Yıldırım özelindeki merakla beklenen çarpıcı projeleri önümüzdeki günlerde kamuoyuna duyurulacak. 

Erdursun'un Yıldırım performansı CHP'nin kentteki seçim sonuçlarında kritik yer tutacak.

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş-Şahin Sevinç-Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey-Yıldırım Belediye Başkan Adayı Özgür Erdursun.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları