CHP'nin Yıldırım Belediye Başkan Adayı belli oldu!

01 Şubat 2019 Cuma, 09:48
A

Özgür Erdursun, Türkiye'nin en önemli sosyal güvenlik uzmanlarından biri.

Vatandaşların sorunlarına senelerdir çözüm üretmeye çalışan, özellikle son dönemde EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sesi olan Erdursun, Bursa'nın ulusal çapta tanınmış sayılı isimlerinden.

Erdursun, 24 Haziran'da gerçekleştirilen genel seçimde CHP'nin beşinci sıradan milletvekili adayıydı.

Bir son dakika değişikliği olmazsa bu kezse 31 Mart'ta vatandaşların karşısına Yıldırım Belediye Başkan Adayı olarak çıkacak.

CHP, Mustafa Bozbey'i Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak göstererek kentte yakaladığı sinerjiyi Yıldırım'da da Erdursun gibi güçlü bir adayla sahaya çıkarak katlayacak.

Erdursun'un Yıldırım Belediye Başkan Adaylığının yarın gerçekleştirilecek Parti Meclisi toplantısında resmen açıklanması bekleniyor.

Dün CHP'nin Yıldırım Belediye Başkan Adayı'nı belirlemek için ilçe örgütünde toplantı vardı.

Yapılan müzakereler neticesinde Erdursun isminde karar kılındı.

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, kendisiyle yaptığım görüşmede, "İlçe örgütümüzün yönetimi Özgür Erdursun dedi. Ancak nihai kararı Parti Meclisi verecek" ifadelerini kullandı.

Erdursun'a uzun süredir aday olması yönünde baskı vardı.

İktidar partisinin güçlü olduğu ilçelerden Yıldırım'da zorlu bir yarış için kolları sıvayan Özgür Erdursun'la da başkan adaylığı sürecinin nasıl geliştiğini görüştüm.

Erdursun, "Aylardır aday olmam yönünde yoğun bir talep vardı. Mustafa Bozbey'in Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından Yıldırım'da da benimle yola çıkılmasını isteyenlerin büyük ilgisinin sonucunda kararımı verdim ve adaylık için yola çıktım. Senelerdir, işçinin, emekçinin, esnafın haklarını anlatıyorum. Toplumdaki tüm sorunları biliyorum çözümlerini de... Mart'ın sonunda baharı birlikte yakalamak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

CHP'de Yıldırım Belediye Başkan Adaylığı için daha önce Bahattin Kuşoğlu ve Şahin Sevinç de dosya vermişti.   


Özgür Erdursun.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları