CHP Bursa'da sıcak gelişme!

19 Aralık 2018 Çarşamba, 15:40
A

CHP Bursa Nilüfer İlçe Başkanı Mehmet Turan Tansal, bugün görevinden istifa ettiğini bildirdi.

Aslında istifasını 1 Aralık'ta yazmıştı.

Ancak açıklamayı bugün yaptı.

Tansal Başkan, bunun sebebini kendisiyle yaptığım görüşmede şöyle açıkladı:

"Genel merkezden hangi görev tebliğ edilirse onu yapacağız. Genel merkez ve parti büyüklerimizden görev bekliyoruz. 1 Aralık itibarıyla istifa etmiştik. Uygun zamanı bekledik. Zaten partide yeteri kadar kaos var. Adaylıkların konuşulacağı dönemi bekleme kararımız doğrultusunda bugün istifamızı açıkladık."

Mustafa Bozbey'in CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması kesinleşti.

İlçelerle ilgili yapılan çalışmalar sürdüğü için resmi açıklama sonraki parti meclisi toplantısına kaldı.

Bozbey'den sonra CHP Nilüfer'de belediye başkanlığına en güçlü aday Turgay Erdem.

Mehmet Turan Tansal'ın bundan sonraki süreçte Nilüfer ilçe örgütünün de tam desteğini alan Erdem'in yardımcılığını üstlenmesi bekleniyor.

Ancak Tansal'ı il başkanlığında görürseniz de sakın şaşırmayın!

Zira CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un kişisel çıkar hesapları örgütü artık isyan noktasına taşıdı.

Kendisi son olarak herkesle kavga eden başkasıymış gibi "CHP Bursa İl Yönetimi, açık taarruz altındadır" şeklinde gerçeklerden hayli uzak bir açıklama da yaptı.

"2019'da ben ve arkadaşlarım hiçbir yere aday olmayacak" dedikten sonra Nilüfer koltuğu için adeta çıldırması yanında kimseyi bırakmadı.

İstifalar peş peşe sıralandı.

60 kişilik yönetiminden tam 28 kişi ayrıldı!

"Sabah akşam aynı teraneleri tekrarlayıp, sözde yeni bir gelişme olmuş havası yayarak CHP'yi dizayn etmeye kalkışan anlayış bugüne dek hüsrana uğradı, hüsrana uğramaya devam edecek..." diyen Akkuş, gerçekten başka bir dünyada yaşıyor olmalı.

Telefonda boyunun ölçüsünü ve kaç kilo olduğunu söyleyerek söze başlayıp "Ben ne dersem o olur. Ne Lale Hoca, ne de Bozbey... Onların devri artık bitti. Ya Bozbey benim dediğimi yapacak ya da evine gidecek. Ya o gider, ya da ben giderim. Ben de gidersem yalnız gitmem. Benim dediğim olur. Ben gidersem MYK'da da kimse kalmaz" sözlerini sarf eden biri CHP'yi dizayn etmeye kalkan bir anlayıştan nasıl söz edebiliyor?

Hangi ruh haliyle o olmazsa koskoca partinin MYK'sında kimsenin kalmayacağını söyleyecek kadar ileri gidebiliyor?

Yetmiyor, İl Başkanı olduğu Partinin Genel Başkan Yardımcısı'na ve partili partisiz halkın büyük takdirini kazanarak 20 yıldır yönettiği ilçeyi bir marka ve CHP'nin kalesi haline getiren Belediye Başkanı'na son derece kaba üslupla saldırıyor.

Genel merkezden gelen son bilgiye göre Akkuş'un görevden el çektirilmesi an meselesi ancak sürecin uzaması partideki kaosu daha da tırmandıracak gibi.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları