Bursalılar o günün tarihi belli oldu: 13 Mart'ta saat 13.00'ü bekleyin!

08 Mart 2019 Cuma, 09:11
A

Millet İttifakı'nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yoğun bir tempoda sürekli halkla iç içe olan, vatandaşa dokunan bir kampanyaya imza atan Bozbey'in merakla beklenen projeleri gün yüzüne çıkıyor.

Cumhur İttifakı'nın Başkan Adayı Alinur Aktaş'ın lansmanının ardından yapılacak sunumun önemi daha da arttı.

Aktaş, projelerini  Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde kamuoyuna duyurmuştu.

Bozbey'se ses getirecek proje açıklamasını 13 Mart Çarşamba günü Saat 13.00'te Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi'nde gerçekleştirecek.

Bozbey, Bursa'nın bir numaralı sorunu olan ulaşım problemini ortadan kaldıracak projelerinin yanı sıra insan odaklı sosyal belediyecilik vizyonunu ortaya koyacak çalışmalarını da halkla paylaşacak.

20 yıllık deneyimle harmanlanan projeler, "Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır" vurgusuyla Nilüfer'le ilgili örnekler sunularak anlatılacak.

Öte yandan Mustafa Bozbey'den örnek bir adım da geldi.

Bozbey, Uluslararası Şeffaflık Derneği'nin hazırladığı "Yerel Yönetim Şeffaflık Taahhütnamesi"ni imzaladı.

Böylelikle 31 Mart'ta göreve geldiği takdirde şeffaf, dürüst, hesap verebilir, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı doğrultusunda faaliyet göstereceğini taahhüt etmiş oldu.

ERDURSUN DURMUYOR!

Özgür Erdursun sadece Bursa'nın değil, Türkiye'nin de yakından tanıdığı bir isim.

Vatandaşların sosyal güvenlik ve çalışma hayatındaki sorunlarına senelerdir çözümler sunan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'ın sesi olan Erdursun; Millet İttifakı'nın Yıldırım Belediye Başkan Adayı olarak ilçenin her mahallesinde problemleri yerinde tespit ediyor.

Yıldırım'da miting gibi nokta buluşmalarına da imza atan Erdursun'a halktan aldıkları geri dönüşleri sordum.

Erdursun, kendisiyle yaptığım görüşmede "Gerçekten de gittiğimiz her yerde büyük bir ilgi var. Şu anda Yıldırım'da farklı bir rüzgar esiyor.  Yıldırımlılar hiç hizmet alamadıklarından yakınıyorlar. Biz bu seçimi Allah nasip kısmet ederse kazanırız. Yıldırımlılar oy vermiş kazanmış gibi görünse de aslında şu ana kadar hep kaybetmişler. Bu sefer Yıldırımlılar kazanmış olacak. Artık birileri kazanmayacak. Ben kazanacağım demiyorum. Yıldırımlı kazanacak. 300 bin genç var. Bir tane sinema salonu yok. En son Barış Manço Kültür Merkezi'ne gittim. Bir buçuk sene önce kapatılmış sinema salonu. Koskoca Yıldırım'da sinema yok. Otel yok. Kültür merkezi yok. İlçede huzur ve güvenlik sorunu hat safhada. Madde bağımlısı oranının oldukça yüksek olduğu bir ilçe. Bu sorunların tamamını gidermek için var gücümüzle çalışacağız. Nilüfer'in bütçesi 350, Yıldırım'ın 500 milyon lira. Bu para da yetmemiş. Yıldırım 150 milyon da kredi almış. Şu anda toplam 650 milyonluk bir borç var. Hesap, kitapla tüm sorunları çözeceğiz. Elle tutulur, gözle görülür bir yatırım yok. Nilüfer 350 milyonla marka olabilecek yatırımları yaparken Yıldırımlılar 650 milyona hiç hizmet alamamışlar" dedi.

CHP, Yıldırım'da hedefi oyları yükseltme noktasından kazanmaya çevirmiş gibi.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları