Bursalılar Bozbey geliyor!

03 Ocak 2019 Perşembe, 16:07
A

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yarın gerçekleştirilecek Parti Meclisi toplantısının ardından CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak kamuoyuna duyurulacak.

Yarın partililerle birlikte Ankara'ya çıkarma yapacak Başkan Bozbey, adaylığı ilan edildikten sonra cumartesi Anıtkabir'e gidecek.

Bozbey, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ebedi istirahatgâhında ziyaret ettikten sonra Bursa'ya gelecek ve seçim çalışmalarının startını resmen verecek.

Daha önce Parti Meclisi toplantısında ismi açıklanan adaylar Ankara'ya gitmiyordu.

Yarın başkentte bulunacak Başkan Bozbey'se farkını yine ortaya koymuş oldu.

Bozbey'in cumartesi Bursa'da karşılanması için programlar düzenlendiği bilgisi de geldi.

Kentin girişinde karşılanacak Bozbey'in, ismi Büyükşehir için geçtiği andan itibaren adaylığının resmen ilan edilmesini heyecanla bekleyen partili partisiz tüm Bursalılarla kent meydanında buluşması da bekleniyor.

Öte yandan CHP'de adaylığı kesinleşen diğer isimler Nilüfer'de Turgay Erdem, Mudanya'da ise Hayri Türkyılmaz...

Erdem ve Türkyılmaz'ın aday olarak ismi yarın da çıkabilir, Yıldırım ve Osmangazi beklenerek bir sonraki Parti Meclisi toplantısına da kalabilir.

Yarın açıklanırsa Nilüfer ve Mudanya duyurulacak.

Erdem ve Türkyılmaz da yarın Ankara'da bulunacak.

Türkyılmaz, kendisiyle yaptığım görüşmede "Bizim için beklenen bir karar olacak. Cumartesi çelenk sunumu yapılacak. Ardından Bursa'ya geleceğiz. Daha sonra detaylı açıklamalarımız olacak" dedi.

Ankara'dan gelen son bilgiye göre İYİ Parti ile süren seçim ittifakı çalışmalarında Osmangazi'de anlaşmaya varılamadı.

İYİ Parti cephesi Osmangazi'yi isterken, CHP'nin ilçede kendi adayını çıkarmakta ısrarlı olduğu belirtiliyor.

Yıldırım'daysa İYİ Parti adayıyla yola çıkılacağı kaydediliyor.

AKKUŞ'UN HAZİN SONU

CHP'nin görevden el çektirilmesi uzun süredir gündemde olan Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, beraberindekilerle Ankara'ya giderek gövde gösterisi yapmak istedi.

Çok sayıda ilçe başkanı ve belediye başkan adaylarıyla Ankara'ya giden Akkuş, saatlerce beklemesine karşın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilmedi.

İl başkanlığı görevine geldikten sonra herkesle kavga etmeye başlayan, kişisel çıkar hesaplarıyla kontrolünü tamamen yitiren Akkuş'un hazin sonu tam bir siyasi tükeniş hikayesi.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları