Bursa siyaseti hareketlendi! Gözler Mart ayında yapılacak toplantıda olacak

24 Şubat 2020 Pazartesi, 08:51
A

CHP Bursa İl Başkanlığı'nda yaşanan değişimin ardından kentin sorunları kamuoyu gündeminde daha fazla yer bulmaya başladı.

Hüseyin Akkuş'un ardından göreve gelen İsmet Karaca kongrede söz verdiği gibi salonlarda değil sokaklarda aktif bir siyaset anlayışı kararı aldı.

İlk ziyaretini CHP'ye en az oy çıkan Büyükorhan ilçesine yaptı.

Esnafla görüştü, vatandaşların dertlerini dinledi. 

Karaca'nın bir sonraki adımı inşaatı yarım bırakılan Acemler'deki Bursa Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi önünde basın açıklaması yapmaktı.  

"Şehir Hastanesi ayakta dursun diye mi 3 hastanemiz kapatıldı?" sorusunu yönelten Karaca'nın mesajları ulusal düzeyde yankı buldu.

Son olaraksa Karaca liderliğindeki CHP Bursa örgütünü Terminal-Kent Meydanı T2 raylı sistem hattında gördük.

Yol boyunca konuştuğu esnafın ve bölge halkının şikayetlerini de dinleyen CHP Bursa İl Başkanı, hattın inşaatının bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi.

Karaca, "Burada çürüyen Bursa'nın 133 milyonu. Üstüne bir o kadar daha para harcanacak. Projenin bitiş tarihi 25 Haziran 2018 idi. Şu an 2020 yılındayız" dedi.
 Peki, T2'de son durum ne?

Hatla ilgili taahhütünü yerine getirmeyen müteahhitin sözleşmesi feshedilmişti.

Büyükşehir'den edinilen son bilgiye göre fesihten sonra başlayan tasfiye süreci ve yeni ihale için tamamlanan ya da tamamlanamayan inşaat metrekareleriyle ilgili tespitler devam ediyor. 

Mart ayında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, son yerel seçimin ardından geçen bir yıllık süreyi değerlendireceği kapsamlı basın toplantısı düzenleyecek. 

Başkan Aktaş'ın bu toplantıda T2 hattıyla detaylı bilgi vereceği ifade edildi.

Bursa'nın diğer yatırımlarıyla ilgili açıklamalarda da bulunacağı tahmin edilen Başkan Aktaş'ın toplantısı şüphesiz ki ilgiyle takip edilecek. 

Şahıslara değil sorunlara odaklı kucaklayıcı siyaset anlayışıyla kentin problemleri kamuoyunda yeniden tartışılmaya başlandı. 

İktidarıyla muhalefetiyle ortak payda Bursa düsturuyla hareket edildiğinde kazanan şüphesiz ki bu kentte yaşayan vatandaşlar olacak.

Başkan Aktaş, geçtiğimiz günlerde CHP'li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve ekibini Büyükşehir'de konuk etmişti.Sertaslan, Aktaş'a ilçeyle ilgili taleplerini birebir iletti.

Büyükşehir'in hizmete aldığı 28 mikrobüsün Gemlikliler tarafından takdir edildiğini söyledi.

Bursa'nın ihtiyacı olan tablo tam olarak bu.

İçi boş siyasi çatışmalara Bursa fazlasıyla doydu.

Vatandaş kavga değil, çalışma görmek istiyor. 

Siyasette de her zaman halkın sesine kulak veren kazanıyor.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları