Bursa'da Türk Telekom skandalı sürüyor!

09 Ocak 2019 Çarşamba, 15:39
A

2019 Türkiye'sinde sözde marka kent olma iddiasındaki Bursa'da içinde bulunduğumuz teknoloji çağında evlerin internetsiz bırakılması rezalet değil de nedir?

Türk Telekom, çok sayıda vatandaşı mağdur etmeye devam ediyor.

Son olarak fahiş fiyatlı kotasız internet paketleriyle kamuoyunda büyük tepki çeken şirket "Boş port yok" gerekçesiyle kurumlara ve evlere internet bağlamamayı sürdürüyor.

Üstelik tekel konumundaki Türk Telekom, gerekli yatırımları gerçekleştirmediğinden kendi alt yapısını kullanan diğer bayilerin de hizmet vermesine imkan tanımıyor.

Şirket bütçe yetersizliğini öne sürerek vatandaşların internet kullanmasının önüne geçiyor.

Bursa'da artık en doğal ihtiyaç olan internet hizmeti almak için başvuru yapıp, "port yok" gerekçesiyle bir yıldır süründürülen insanlar var.

Türk Telekom başlı başına ele alınıp, detaylıca incelenmesi gereken bir kurum aslında.

Kim nasıl satın aldı, sonra ne oldu da bırakıp kaçtı ve şirket bankaların yönetimine girdi?

Açıklayacak var mı?

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ'NDE NELER OLUYOR?

Hayaller: 3'üncü nesil üniversite...

Gerçekler: Her gün yeni bir skandal...

Sayıştay raporuna yansıyan adrese teslim ihaleyle gündemdeki yerini koruyan Uludağ Üniversitesi'nde bu kez de öğrenciler ayaklandı.

Final ile bütünleme sınavlarının bir gün arayla yapılacak olmasına tepki gösteren Öğrenci Konseyi Başkanı Mücahit Mert, "Dersi geçemeyecek olan öğrenciler nasıl bir günde sınava hazırlanacak?" açıklamasını basınla paylaştı.

Şaka değil, gerçek!

Koskoca Bursa'nın en önemli bilim yuvasının yönetiminin teslim edildiği kıymeti kendinden menkul idare final ile bütünleme sınavlarının arasına bir gün koyuyor!

Verilen görevi beceremediğini tescilleyenlerde ısrar sadece Sayıştay raporuna yansıyan ihalelerde kendini göstermez.

Bu zihniyet aynı zamanda akıl dışı uygulamalarla ülkenin geleceği gençleri yok ederek Türkiye'nin 2023 hedeflerine de darbe vurur.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları