Bursa'da ortalık karışık

06 Kasım 2018 Salı, 12:32
A

İYİ Parti Bursa İl Yöneticisi Yusuf Deniz'in sosyal medya paylaşımı ortalığı karıştırdı.

Deniz'in anlatım bozukluğu içeren açıklaması aynen şöyleydi: Uyuşturucu ticareti mafya çetelerine kim olursa olsun rahmetle anılması ne kadar doğrudur...

Facebook'taki bu iletiye gelen "Bahsettiğiniz kişinin ismini verirseniz insanlar yanlış anlamazlar" yorumuna Yusuf Deniz'in "Abdullah Çatlı" yanıtını yazması adeta kıyameti kopardı.

İYİ Parti'nin Bursa teşkilatından çok sayıda isim soysal medyada yöneticilerini sert sözlerle eleştirdi.

Abdullah Çatlı'nın kızı Gökçen Çatlı da babası için "Uyuşturucu taciri, mafya lideri" benzetmelerinde bulunduğu gerekçesiyle İYİ Parti Bursa İl Yöneticisi Yusuf Deniz hakkında Ankara'da suç duyurusunda bulundu. 

Çatlı'nın vekili Av. Yasin Beşir Vural tarafından başsavcılığa şikâyet dilekçesi verildi.

Bu gelişmenin ardından gözlerin çevrildiği İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır ile görüştüm.

Dr. Bahadır, Çatlı krizine ilişkin "Yusuf Deniz'in yaptığı paylaşımın partimizle hiçbir alakası yoktur. Kendisi bu paylaşımdan ötürü pişman oldu ve özür diledi. Aynı zamanda istifasını da verdi. Artık partimizle bir ilişkisi kalmamıştır. Söz konusu şahıs partimizde yönetici değildir" diyerek tansiyonu düşürdü.

CHP'DE DE SULAR DURULMUYOR!

CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş'un "Şunu net bir şekilde söylüyorum: 2019 ve o süreç içinde ben ve arkadaşlarım hiçbir yere aday olmayacak. Örgütleri asla boşaltmayacağız" açıklamasının ardından Nilüfer Belediye Başkanlığı'na aday olmak istediği iddiası il yönetimini ayağa kaldırdı...

Geçtiğimiz cumartesi Akkuş'un adaylık için istifa ettiği öne sürülmüş ancak başkan kendisiyle yaptığım görüşmede "Görevimin başındayım" diyerek hakkında çıkan haberleri yalanlamıştı.

Buna karşın Akkuş'u tasfiye etmek istediği belirtilen grup CHP İl Sekreteri Erol Gülmez'in çağrısıyla dün olağanüstü toplandı.

Çoğunluğun sağlanamadığı öğrenilen toplantıya İl Başkanı Hüseyin Akkuş katılmadı.

Partinin il yöneticilerinin istifa ederek başkanı düşürecekleri konuşuluyordu.

Ancak Akkuş karşıtı cephe il başkanını genel merkezin görevden almasını istiyor.

Böylece kendi pozisyonlarını koruyarak il başkanlığına uzlaştıkları bir ismi taşıma amacındalar.

Tüzüğe göre 17 üye istifa ederse yönetim düşüyor.

İl yönetiminde istifası cebinde olan kişi sayısıysa 14...

Hüseyin Akkuş, bugün yaptığım görüşmede bir kez daha görevinin başında olduğunu, yarın yapılacak olağan yönetim kurulu toplantısında da istifa etmeyeceğini dile getirdi. Akkuş, bazı yanlış anlaşılmaların yaşandığını kendisinin Nilüfer ya da başka herhangi bir yerde belediye başkanlığına aday olmayacağını söyledi.

Öte yandan CHP Genel Merkezi'nden gelen son bilgi Hüseyin Akkuş'un görevden alınmasının gündemde olduğu yönünde.

Akkuş'un CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık'la yaşadığı tartışmanın ipleri kopardığı kaydediliyor. İkilli arasındaki kavganın sebebi il başkanının Mudanya'da Hayri Türkyılmaz'ı tekrar aday gösterme isteği ve hakkında çıkan Nilüfer'deki adaylık iddiaları...

Koltuk kavgasının alevlendiği CHP Bursa'nın iç çatışmalardan sıyrılarak yerel seçimde başarıyı nasıl yakalayacağı ise büyük bir soru işareti.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları