Bursa'da Gemlik'e T.C. geri geliyor!

23 Mayıs 2019 Perşembe, 16:06
A

31 Mart'ta Gemlik'te seçimi kazanarak CHP'nin Bursa'daki belediye sayısını üçe yükselten Mehmet Uğur Sertaslan, ilçenin göbeğinde sallandırdığı afişle gündeme geldi.

Yeni başkan "Belediyemizin geçmiş dönem borç kayıtlarını çarşı meydanında bulunan alışveriş merkezine astık" açıklamasını yaptı ve yorumsuz olarak gerçekleştirdiği duyuruyla Gemlik'in mevcut durumunu çarpıcı şekilde gözler önüne serdi.

Halka başlıklar halinde mevcut durumun ilan edildiği afişe göre Gemlik'in borcu tam 101.298.355,83 lira!

Sertaslan farklıyla Gemlik hak ettiği değeri bulacak mı sorusunun yanıtını önümüzdeki süreç gösterecek olsa da şeffaflık yolunda atılan bu güzel adımdan sonra T.C. müjdesi de geldi.

Ankara'da Mansur Yavaş, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu belediye binasına T.C. ibaresini geri getirmişti.

Gemlik'te de Mehmet Uğur Sertaslan belediyeye T.C.'yi eklemek için kolları sıvadı.

Çok yakıda Gemlik'e doğru sadece denizi değil yeniden T.C.'yi de göreceksiniz, şaşırmayın!

Sertaslan, kendisiyle yaptığı görüşmede, "Geçen 8 yıllık sürede eksik bırakılan bir alandı bu. Kentte yaşayan yurttaşın tamamına hitap eden bir adım değil belki ama milli bayramları kutlarken gördük insanlar susamışlar. Yurttaşlarımız talep etti. İnsanları mutlu etmek güzel bir şey. Bugün, yarın T.C. yeniden belediyemizin girişinde yerini alacak. Şu an atölye aşamasında çok yakında yakında Gemlik Belediyesi'ne doğru T.C.'yi göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

Gemlik'te son durum şu an için iç açıcı.

Sizce de öyle değil mi?


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları