Bursa'da Ekrem İmamoğlu seferberliği!

09 Mayıs 2019 Perşembe, 10:51
A

Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul'da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesine karar vermesi tepkileri de beraberinde getirdi.

Çok sayıda ünlü isim sosyal medyada "Her şey çok güzel olacak" paylaşımı yaparak mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'na destek verdi.

"Tatili bırakın, sandığa gidin" diyen turizmin popüler lokasyonları da 23 Haziran Pazar günü "kapalı" olacaklarını kamuoyuna ilan etti.

Hava yolu şirketleri, otobüs firmaları, seyahat acenteleri...

Hepsi erken rezervasyonların iptali, bilet tarihi değişikliğinde esneklik sağlayacağını bildirdi.

Bu noktada seçim günü çevre illerde olup İstanbul'a ulaşımda sıkıntı yaşayacak öğrenciler başta olmak üzere herkes için de adeta bir seferberlik başlatıldı.

Bursa'da ilk harekete geçense CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı oldu.

"Nilüferli hemşehrim, Nilüferli öğrencim. 23 Haziran'da ulaşımı dert etme! Oy kullanma hakkın varsa İstanbul'a ulaşım bizden hediye!" duyurusunu kamuoyu ile paylaşan CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı, oy kullanacaklara İstanbul yolculuğunda her türlü desteği verecek.

İlçe örgütünün genç ve dinamik başkanı Özer Anaç, kendisiyle yaptığım görüşmede "Demokrasinin gerçek manada yerini bulması için hepimiz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Seçim günü Bursa'dan İstanbul'a ulaşmada sıkıntısı olan herkes bize başvurabilir. 31 Mart'ta da 100'den fazla kişiye ulaşım desteği sağlamıştık. Çoğu öğrenciydi ancak ulaşım anlamında sıkıntısı olan kişiler de aralarında vardı. Örgütümüzdeki üyelerimize de bir çağrımız var. Ulaşım desteğini bireysellikten ziyade koordineli şekilde ilçe başkanlığımızda yürütmemiz çok daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyoruz. İnanıyoruz ki bu sürecin sonucunda her şey çok güzel olacak!" ifadelerini kullandı.

BURSA, İSTANBUL'A ÇIKARMA YAPACAK!

Öte yandan Anaç, ilçe başkanlarının önümüzdeki günlerde İstanbul'a çıkarma yaparak seçim çalışmalarına destek vereceğini de dile getirdi.

Genel merkezden gelecek talimat doğrultusunda hareket edilerek İmamoğlu'na destek için verilecek her görev yerine getirilecek.

23 Haziran'a kadar her gün Bursa'dan bir otobüs dolusu gönüllü İstanbul'a saha çalışmalarına gönderilecek.


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları