Selahattin Adıgüzeller

Selahattin Adıgüzeller

iletisim@bursadabugun.com

Bu kitabı okumayan yandı!

11 Eylül 2021 Cumartesi, 08:24
A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaleme alınan "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabı, geçtiğimiz günlerde okuyucu ile buluştu.

Kitapçı rafları ve vitrinlerinin ilk sıralarında...

Turkuvaz Kitap'tan çıkan ve İngilizce, Arapça, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca gibi dünya dillerine de çevrilecek kitaptan elde edilen tüm gelir, AFAD'a bağışlanacak.

Erdoğan, "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabında, Türkiye'nin tüm insanlık için ortaya koyduğu adalet arayışını ayrıntılı bir şekilde anlatıyormuş.

Kitapta, adaletsizlik, mülteci krizi, uluslararası terörizm ve İslam karşıtlığı başta olmak üzere küresel siyasetin açmazlarına işaret ederek, yeryüzündeki ayrımcılık ve çifte standardı Birleşmiş Milletler örneğiyle gözler önüne seriliyor.

Keşke kitabın adını "Dünya 5'ten Büyüktür!" koysaydı, daha dikkat dikkat çekerdi.

Kitabında, slogan olan o sözüne de yer vermiş Tayyip Bey...

Diyor ki;

"Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir sistem tesis edilene kadar 'Dünya beşten büyüktür' demeye devam edeceğiz."

Temsilde adaletin sağlandığı ve veto imtiyazının kaldırıldığı bir Birleşmiş Milletler için ilkeli, kapsamlı, stratejik ve uygulanabilir bir model önerisiyle "daha adil bir dünyanın mümkün olduğunu" vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kitabında dünyaya önemli mesajlar veriyor...

BM'de bir imza günü de yakışır Reis'e!

Kitap çıktığı ilk günden itibaren haliyle AK Partililer tarafından kapışıldı. İlgiye bakılırsa ikinci, üçüncü baskıyı yapar!

Partililer kitabı almakla kalmıyor, okurken çekilen bir fotosunu da mutlaka sosyal medyadan paylaşarak, henüz alamayanlara adeta nispet yapıyorlar...

Eski, yeni bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, meclis üyeleri, partinin il ve ilçe yöneticileri paylaşan paylaşana!

İnsan sadece kitabın kapağını değil içindeki önemli cümleleri de paylaşır!

Yalnız aldığım bir duyuma göre, önümüzdeki seçimlerde bir yerlere aday olmak isteyenlere mülakatta o kitaptan da sorular çıkabilirmiş!

O yüzden sadece fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmakla kalmasın, soru çıkma ihtimali yüksek bölümlerin olduğu sayfaları da işaretlesin, bol bol okuyup ezberlesin aday adayları!

Sonra aday listeleri açıklandığında "Bana mülakatta sorulan sorular çok kazıktı! Daha adil bir liste mümkün olabilirdi" yorumlarıyla sitem etmesinler Genel Merkez'e!

Aldığım bir diğer duyum da çok ilginç...

Tayyip Bey'in kitap yazma işini çok sevdiğini, 2023'e doğru bir kitap daha çıkarmayı düşündüğünü söylediler...

Hatta kitabının adı da hazırmış:

"Seçim kazanmanın püf noktaları!"       

 


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları