Selahattin Adıgüzeller

Selahattin Adıgüzeller

iletisim@bursadabugun.com

Bayram!

13 Mayıs 2021 Perşembe, 09:20
A

Öncelikle, siz sevgili okurlarımın Ramazan bayramını kutluyorum... Daha nice bayramlara sevdiklerimizle birlikte sağlık içinde ulaşırız inşallah!

Ne yazık ki, Covid-19 pandemisi yüzünden iki yıldır ne bayram coşkusunu yaşayabiliyoruz ne heyecanını...

Bu ramazan bayramında da yine evlerimize kapandık.

İnşallah son olur, bir daha dini ve milli bayramlarda bu burukluğu yaşamayız.

Önce sağlık elbette!

Sağ olana sağlıklı olana her gün bayram!

O yüzden bize arifeyi gösterip bayramı yaşatmayan şu virüs musibetinin yol açtığı yasaklara, kısıtlamalara bir süre daha katlanacağız mecburen...

Sizi bilemem ama ben bayramı aynen şöyle kutlamayı düşünüyorum:

* Beni bir bayrama daha sağlıkla ve sevdiklerimle birlikte ulaştıran Rabbime şükredeceğim. Bir sonraki bayrama virüs belasından kurtulmuş olarak ulaştırması için dua edeceğim.

* Ev halkıyla kahvaltı sonrası sosyal mesafe kuralını ihlal etmeden, Cem Yılmaz'ın klasik öpüşme esprisinde olduğu gibi uzaktan muck muck yaparak bayramlaşacağım...

* Çocukların bayram harçlığını vermeden önce güzelce dezenfekte edeceğim. Harçlığı beğenmeyene yanında bir de maske vereceğim.

* Limon kolonyamı başucumdan hiç ayırmayacağım. "Ah ulen korona ahh! Bu sene de bayramı zehir ettin ya bize" diyerek döküp döküp koklayacağım.

* Telefon rehberimde kayıtlı en vefalı dost ve akrabalarımı arayıp bayramlarını tebrik edeceğim. Benden atik davranıp önce arayanları ayrıca takdir edeceğim. 

* Sosyal medyada da yine güzel bir esprili bayram mesajı paylaşmak istiyorum... Benden önce "Nerdee o eski bayramlar?" esprisi yapanları arkadaşlıktan çıkarmayı düşünüyorum!

* Bayram için alınmış çikolata ve tatlıyı ev halkına çaktırmadan bol bol yiyeceğim. Yakalanırsam savunmam hazır: "Yanlış anlamayın, ağzımın tadı var mı diye covit testi yapıyorum!"

* Arada sırada sokağa çıkıp, kapımızın ziline basacağım. Maksat zil paslanmasın!

* İnternetten bayrama özel şarkılar indirip dinleyeceğim. Listesini yaptım bile... İlk şarkım Barış Manço'dan, "Bugün bayram erken kalkın çocuklar"... Devamında da Zeki Müren'den "Elbet bir gün buluşacağız / Bu böyle yarım kalmayacak" ve "Unutulmuş birer birer eski dostlar, eski dostlar" ile Coşkun Sabah'tan "Anılar", Fatih Erkoç'tan "Oynatmaya az kaldı, doktorum n'erde?" şarkıları var...

* Medyada "Trafik canavarından bayram mesaisi" başlıklı haberleri görmeyeceğim için mutlu olup sevineceğim...

* Ülke ve kent yöneticilerimizin, siyasetçilerin birlik beraberlik, kardeşlik, sevgi ve barış içerikli bayram mesajlarıyla da gurur duyacağım. Siyasi rekabeti bayramda bile sürdürenleri seçmenlerine havale edeceğim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


A

Yazarın diğer yazıları

Yazarın Tüm Yazıları