Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

22 Ocak 2021 Cuma, 11:02

Arkadaşıma gönder
Favorilerime ekle
Bu yazıyı yazdır
Yazı boyutu
Ece Sarı

Bir derdim var! 

Ece Sarı

iletisim@bursadabugun.com

Her hafta bu hafta ne yazsam sıkıntısı çekiyorum. Yanlış anlaşılmasın, konu bulamamazlıktan değil, hangisini yazayım diye karar veremediğimden...

Bazen şu Meryem Uzerli'nin hayatımıza soktuğu 'tükenmişlik sendromunu' yaşıyorum. Hiç umudum kalmıyor geleceğe, ülkeye, dünyaya karşı... 

Bu hafta müdür yardımcıları tarafından mobbing gören 25 yaşındaki Saadet öğretmenin intiharını yazmak istedim. Sonra vazgeçtim, öğretmenler biraz alınganlar. Tükeniyorum. (Sonuçta yazık olan da öğretmen, mobbing uygulayan da)

'Şu anda kızına tecavüz ediyorum' diyebilen şerefsizlerin tecavüz edip yüzde 99 engelli bıraktığı kadının hayatını mahvedip serbest kalmalarını yazayım dedim. Artık midem bulandı, küfür hariç yazamayacağım için ondan da vazgeçtim. 

Millet aç iken hala 'itibar' derdinde olanları yazayım dedim, kızım çok küçük henüz.

Ekonominin geldiği hali yazayım dedim, ekmek, süt, peynir falan alamıyoruz. Yazsak ne olacak dinleyen mi var dedim.

Ortadan kaybolan Ekonomi eski Bakanı Berat Albayrak'ı yazayım dedim, nerededir, ne yapmaktadır diye... Yazmaktan vazgeçtim, Müge Anlı'ya başvuracağım. 

Ağzı iple bağlanan eşeği yazayım dedim, bu ülkede hayvanlarla çocukların konuşulmadığını hatırladım. 

Esnafı, kadınları, sağlık çalışanlarını, bizim için tüm pandemi sürecinde zorlu şartlar ve muhtemelen mobbing altında çalışan kargo çalışanları ve motokuryeleri, hatta yollarda ölen motokuryeleri yazmak istedim.

Bu tür yazılar yazdığımda goygoy yaptığım yazılara nazaran daha az tık aldığını fark ettim. Yani goy goy yapmam veya Bursaspor hakkında falan atar gider yapmam gerekiyor, okunmuyor.

Çünkü intihar eden esnaf ve ölen motokuryeler bizim gazetecilerin bile dikkatini  çekmiyor.

O zaman ne diyelim, hayırlı Cumalar...