Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Yazıcı başvurusunu yaptı

Bursaspor Kulübü'nün 29 Mayıs'ta yapılacak Olağan Genel Kurulu için mevcut başkan İbrahim Yazıcı, adaylık başvurusunu Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı'na sundu. Yazıcı, tüzük gereği adaylık başvurusunun son günü olan bugün öğle saatlerinde Özlüce Tesisleri'ne geldi.

Yazıcı başvurusunu yaptı

Tesislerdeki başkanlık makamında bir süre bekleyen Yazıcı, adaylık süresinin dolmasına yaklaşık 45 dakika kala Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya ve Başkanlık Kurulu üyelerinin bulunduğu odaya geçti.
     Şankaya ve üyeler ile bir süre görüştükten sonra Yazıcı'nın adaylık başvurusu basın mensuplarının önünde alındı.
     Adaylık dilekçesini verirken ''Hayırlı olsun'' dileğinde bulunan Yazıcı, fazla konuşmak istemediğini, kongrede gerekli konuşmayı yapacağını belirtti.
     Bugüne kadar başladığı hiçbir işi yarım bırakmadığını dile getiren Yazıcı, ''Bursaspor zirve takımı olmaya devam etmeli. Bursaspor kurumsallaşmalı ve kendi ayakları üzerinde durmalı. UEFA kriterlerine uyulmalı. Kulüp bütçesi denk olmalı'' dedi.
     Yazıcı, artık, ''Paralı başkan, paralı yönetim'' döneminin sona erdiğini vurgulayarak, ''Yani açıkçası, koskoca Bursa şehri takımına sahip çıkmalı. Bursaspor'un emin ellerde olması lazım. Bursaspor'un daha önce kimlerin eline geçtiği, nasıl talihsiz günler geçirdiği herkesçe biliniyor. Tekrar o günleri yaşamamalıyız. Hak eden başkan olmalı'' diye konuştu.
     Bir gazetecinin, ''Mevcut yönetim kurulunda bulunan isimlerden değişen olacak mı'' sorusunu Yazıcı, ''Elbette olacak ama bunun yanıtını şimdi vermem doğru olmaz'' şeklinde yanıtladı.
     Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Şankaya, yönetim kurulu listelerini, 27 Mayıs Pazar günü, 11.00 ila 13.00 saatleri arasında alacaklarını belirtti.
     27 Mayıs'ta verilecek listelerin 29 Mayıs'taki kongrede geçerli olacağını vurgulayan Şankaya, kongrenin ilk toplantıda yapılamaması halinde başkan adaylarının, 6 Mayıs Salı günkü ikinci toplantı için yönetim kurulu listelerinde değişiklik yapabileceğini belirtti.
     Bu sırada Şankaya, adaylık başvurusu yapan Yazıcı'ya, ''Önermek istediğim bir futbolcu var. Adını söyleyeyim mi'' dedi. Yazıcı'nın, ''Basının önünde konuşmayalım'' yanıtı üzerine Şankaya, gülerek ''Önermek istediğim futbolcu Drogba, bonservisi elinde'' dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!