Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

UÜ'de spor oyunları başladı

Uludağ Üniversitesi'nce organize edilen 2012-2013 Spor Oyunları coşkulu bir şekilde başladı.

UÜ'de spor oyunları başladı

Futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, tenis, satranç ve eskrim dallarında 8 ay boyunca düzenlenecek karşılaşmalarda, Uludağ Üniversitesi öğrencileri, öğretim üyeleri ve personeli yarışacak. Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan spor oyunları, Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde Amfi Tiyatro'ya kadar kortej yürüyüşü ile geldi. Bando'nun hareketli parçalardan oluşan konserinin ardından Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Hakan Gür, 8 ay sürecek karşılaşmalarla ilgili bilgi verdi.
Toplam 198 karşılaşmada 257'si bayan toplam bin 82 sporcunun yarışacağını belirten Prof. Dr. Gür, katılımcılara başarılar diledi. Rektör Prof. Dr. Kamil Dilek de, Uludağ Üniversitesi'nin son yıllarda kültür sanat konularına büyük önem verdiğini, bu etkinliklerin temel sebebinin öğrenciler olduğunu vurguladı. Dilek, özellikle bayan öğrencilerin spor etkinliklerine daha fazla katılmalarını istedi.
Üniversite eğitiminin sadece derslerden ibaret olmadığını belirten Dilek, ''Öğrencilerimizin, kültür sanat ve spor etkinlikleriyle beraber, kardeşlik ve dostluk anlayışı ile tanışmalarını ve kendilerini daha donanımlı hale getirmelerini istiyoruz'' dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!