Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üst gelir grubu 1.5 milyona koşuyor

Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, bu segmentteki müşteri sayısının bu yıl 1 milyonu 2016'da ise 1.5 milyonu aşacağını söyledi.

Üst gelir grubu 1.5 milyona koşuyor

 

Türkiye'de 100 bin lira üzerinde mevduatı bulunanların sayısında yıllık yüzde 15 büyüme bekleniyor. Akbank Bireysel Bankacılık'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, bu segmentteki kişi sayısının 2016'da 1.5 milyona yaklaşacağını söyledi. Akbank, üst gelir bankacılığında müşterilerine sunduğu hizmetlerine yenilerini eklemeye devam ederken, müşteri adedini de hızla artırıyor. Bu segmentteki müşterilerine 2004 yılında bu yana 'Birebir Bankacılık' adıyla hizmet veren bankanın, geçen 9 yılda müşteri adedi yüzde 75, varlık büyüklüğü ise yüzde 150 arttı. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Galip Tözge, üst gelir bankacılığının bankalara göre değişim göstermekle birlikte genel olarak 50 bin TL ile 1 milyon TL arasında varlığı bulunan müşterileri kapsadığını söyledi.

''BU YIL 1 MİLYONU AŞAR''

Türkiye'de yükselen milli gelir, olumlu büyüme rakamları ve beklentileri ile ekonomik istikrarın, Birebir Bankacılık müşterilerinin oluşturduğu segmentin daha yüksek gelire sahip olmasına ve sayıca büyümesine imkan verdiğine işaret eden Tözge "100 bin lira ve üzerinde varlığı olan kişi sayısının 2011 yılında 768 binlerdeyken bu yıl 1 milyonu aşmasını, 2016 yılında ise 1.5 milyona yaklaşmasını bekliyoruz" dedi. Akbank Birebir Bankacılık hizmetlerine yönelik de bilgi veren Tözge "B Tipi Birebir Bankacılık Değişken Fonu, Premium Yatırım Fonları'ndan, B Premium Tahvil/Bono Fon, A Premium Hisse Senedi Fon, BRIC Ülkeleri B tipi Yabancı Menkul Kıymetler Fonu, anapara korumalı fonlar bu segmentteki müşterilerimizden yoğun ilgi görüyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!