Geri Ülkeyi ayağa kaldıran program

Ülkeyi ayağa kaldıran program

TV programlarının geldiği son nokta... Danimarka'nın DR kanalında yayınlanan ve moderatörlüğünü Thomas Blachmann'ın yaptığı program seyircilerin büyük tepkisine yol açtı.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:20 - Magazin
A
Ülkeyi ayağa kaldıran program

Formatını da Blachman'ın tasarladığı programda kadın katılımcılar üzerlerinde siyah renkli bir bornozla siyah rengin hakim olduğu stüdyoya geliyorlar.
Sonra da usulca Blachmann ve o akşamki konuğunun önünde üzerlerindeki siyah bornozu çıkarıp bedenleriyle ilgili yapılan eleştirileri dinliyorlar.

Çok sayıda seyirci programı 'Kadını küçük düşürücü ve cinsiyetçi' olarak nitelendirerek tepki gösterdi. Thomas Blachman ise bütün bu eleştirilere 'Aslında kadınlara iyilik yaptığını' söyleyerek cevap verdi.

Blachman 'Her kadın bedeni bir erkeğin onun hakkında söylediği sözleri arzular' diye konuştu. Blachman kendisiyle aynı adı taşıyan programın pornografiye dönüşmeden kadın bedeninin estetiğiyle ilgili tartışabilmeyi sağladığını da sözlerine ekledi.

Ancak Blachman'ın sözleri çok kişiyi ikna edebilmiş değil. Danimarka'nın önde gelen yazarlarından Knud Romer 'Sözde tabuları yıkan ve klişelere meydan okuyan bu program çöplükten başka bir şey değil' yorumunu yaptı.

Diğer Magazin Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 18:20
A