Geri TSGİAD 1461 Trabzon'a talip oldu

TSGİAD 1461 Trabzon'a talip oldu

Ziraat Türkiye Kupası'nda, Galatasaray'ı deplasmanda kupanın dışına iterek tarihi bir başarıya imza atan 1461 Trabzon'a, Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD) talip oldu.

13 Aralık 2012 Perşembe, 13:55 - Spor
A
TSGİAD 1461 Trabzon'a talip oldu

Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği (TSGİAD) 1461 Trabzon'a resmen talip olduklarını açıkladı. Trabzon Sanayici ve Girişimci İş Adamları Derneği adına açıklama yapan TSGİAD Başkan Yardımcısı Cemil Genç, 1461 Trabzon için Nevzat Şakar ile görüştüklerini belirterek, "MNG Kargo'ya satılması gündemde olan 1461 Trabzon için üç hafta önce TSGİAD Başkanı Emre Aksoy, TSGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Adem Kahraman'dan oluşan bir heyetle Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ı ziyaret ettik. Gönlümüz bir Trabzon takımının Trabzon'da kalmasından yanadır. Bu sebeple 1461 Trabzon'a talibiz" dedi.
1461 Trabzon takımı işi resmiyete dökmeyi hedeflediklerini belirten Genç, "Başkanımız Emre Aksoy ve Adem Kahraman'dan oluşan bir heyetle Asbaşkan Nevzat Şakar, 1461 Trabzon Başkanı Suat Şen ve Emin Kahraman ile beraber üçlü bir görüşme gerçekleştirdik. Nevzat Şakar'ın takımın satılmasına karşı ancak Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'in satışa sıcak bakmasından dolayı 1461 Trabzon'u satmaları gündemde. Hala 1461 Trabzon'a talibiz. Başvuru ve talebimizle ilgili henüz gelen resmi bir yazı yok. İşi resmiyete dökmelerini bekliyoruz" şeklinde konuştu.
Başkan yardımcısı Cemil Genç, 1461 Trabzon'u yönetecek güçte ve kabiliyette olduklarını ifade ederek "Bunun için özel bir bütçe ayırdık. Sadri Şener bıraktığında Trabzonspor başkanlığına talip olacağız. Trabzonspor'un geçtiğimiz hafta Cumartesi günü gerçekleşen Mali Genel Kurulu'na katıldık. Şike davasında Sadri Şener'in yanındayız. Trabzonspor'un Trabzon için önemli bir değerdir. TSGİAD olarak Sadri Şener'den sonra bu değeri yönetmeye de talibiz. Trabzonspor ve 1461 Trabzon için tüm çalışmalarımızı yapmaktayız. Bütçemizi de ona göre ayırdık. İkisi de bizim için çok önemli değerler" ifadelerini kullandı.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 13:55
A