Geri Torku Konyaspor'da hedef süper lig

Torku Konyaspor'da hedef süper lig

PTT 1. Lig takımlarından Torku Konyaspor'un Kulüp Başkanı Ahmet Şan, takıma gönül veren herkesi yanlarında görmek istediklerini söyledi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 16:42 - Spor
A
Torku Konyaspor'da hedef süper lig


Düzenlediği basın toplantısında görev süresinde geride kalan 14 ayı değerlendiren Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, 40 milyon liralık borcu verilen desteklerle 23 milyon liraya kadar indirdiklerini, geçen sezon yakalanan başarının tekrarlanması halinde Spor Toto Süper Lig hedefine ulaşılabileceğini belirtti.
Toplantıya Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan'ın yanı sıra Torku Konyaspor İkinci Başkanı Fatih Yılmaz, Torku Konyaspor Başkanı Yardımcıları Zeki Çimen, Selçuk Aksoy, Torku Konyaspor Basın Sözcüsü İbrahim Çınar ve Futbol Şube Sorumlusu Hasan Dağlı da katıldı.
Şan, geçen sezon kıl payı kaçırılan Spor Toto Süper Lig hedefinin ardından yeni sezonda yeni bir yapılanma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Geçen seneki takımdan genç takım diye bahsediliyor. Bakıldığında oynayan genç oyuncuların sayısı belli. Takımımız geride bıraktığımız sezonda Spor Toto Süper Lig'in kapısından dönmüşse bunda takımın tecrübeli isimlerinin fazla sakatlık yaşamaması ve cezalı duruma düşmemelerinin katkısı büyüktü. Transfer yasağı sonrasında alt yapıdan gelen genç oyuncularımız içinde ciddi bir fırsat oldu. Oynayan oyuncularımızda bu fırsatı iyi kullandılar. Bunun dışında geçen seneki takımımızdan genç takım diye bahsetmek doğru olmaz. Doğrusu tecrübeli oyuncularla birlikte iyi bir şekilde harman edilmiş genç oyuncuların ortaya koyduğu inanılmaz performans demek daha doğru olur" dedi.
Başkan Şan, 14 aylık sürede 40 milyon TL'lik borçla devraldıkları kulübün bugüne kadar yaklaşık 17 milyon TL'lik borcunu verilen desteklerle kapattıklarını anlatarak, "Ama hala 23 milyon TL civarında bir borç var. Bu borcunda 2 milyon TL'lik kısmı 31 Aralık 2012'ye kadar ödenmesi gereken rakam. Biz geçen sene Konya'da yakalanan havanın yeniden oluşturulmasını ve el birliğiyle bu yükün altından kalkmayı planlıyoruz. Amacımız göreve geldiğimiz günde söylediğimiz gibi Torku Konyasporumuzun ulusal ve uluslar arası alanda kaybolan ve zedelenen itibarını yeniden kazanması. Bunun için yönetimde yer alan arkadaşlarımızla geceli gündüzlü yoğun bir mesai harcıyoruz. İnşallah bu sene sonunu iyi bitirir ve Spor Toto Süper Lig'e çıkarak bu borç yükünü atlatırız. Sportif başarı hedefinin yanı sıra kulübümüzde kurumsallaşma ve mali disiplin konusunda da ciddi çalışmalarımız var. Bu doğrultuda yapılan çalışmalarda Konyaspor'a gönül veren herkesi yanımızda ve destekçimiz olarak görmek istiyoruz" diye konuştu.

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 16:42
A