Geri TFF'den Ankaraspor'a şok!

TFF'den Ankaraspor'a şok!

Türkiye Futbol Federasyonu, Ankaraspor'un Süper Lig talebini bir kez daha geri çevirdi...

02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:09 - Spor
A
TFF'den Ankaraspor'a şok!

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından önce Süper Lig'den ardından da 1.Lig'den ihraç edilen Ankaraspor'a TFF'den bir kez daha "ret" kararı çıktı.

2011 yılındaki TFF Genel Kurulu ile tekrar PTT 1.ligde oynamasına izin verilen Ankaraspor'un yaklaşık bir ay evvel Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptığı "Ankarasporla ligili Süper Lig'den ihraç kararı hukuki değildir. Bu nedenle 2013-2014 futbol sezonunda Ankaraspor yarışmaya tekrar Spor Toto Süper Lig'den başlaması gerekir" talebi TFF tarafından reddedildi.

TFF Yönetim Kurulu'nun son toplantısında gündemine alınan ve Hukuk Müşavirliğinin incelemesine karar verilen Ankaraspor'un Süper Lig talebi TFF hukukçuları tarafından kabul görmedi.

TFF Genel Sekreterliği de, Ankaraspor'un yeni sezonda PTT 1.Lig'de mücadele edeceğini ve Süper Lig'de oynamasının mümkün olmadığını bir yazı ile bildirdi.

Yeni sezonda Süper Lig'de yer alacaklarına dair büyük umut besleyen Ankaraspor'un TFF'den gelen bu yazı üzerine önümüzdeki günlerde konunun hukuki boyutlarındaki yanlışları ve çelişkileri ortaya koyan kapsamlı bir basın toplantısbı düzenleyeceği ortaya çıktı.

Başkent ekibinin temsilcileri, "Bu bir talep değil. Bu bizim hakkımız. Ve hakkımızı her platformda aramaya devam edeceğiz., Futbol kamuoyu önümüzdeki günlerde B planımızı görecek" dediler.

Kaynak: SPORX

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:09
A