Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tek umudu Başbakan

Adana'da, göğüs kanseri olduktan sonra çocuğuyla birlikte kocası tarafından terk edilen bir kadın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törende korumalarına not verip yardım istedi.

Tek umudu Başbakan

Cavidan (40) ile Adnan Yarar (42) 1998 yılında birbirini severek evlendi. Evlendikten hemen sonra Adnan Yarar, Suudi Arabistan'nın Mekke kentine çalışmaya gitti. Aradan bir yıl geçtikten sora Cavidan Yarar da eşinin yanına gitti. Ancak 2007 yılında rahatsızlanan Cavidan Yarar, orada tedavi olamadığı için 2 aylık bebeği Recep ile Türkiye'ye dönmek zorunda kaldı.

Cavidan Yarar'a Türkiye'de göğüs kanseri teşhisi kondu. Yarar'da aynı zamanda şeker rahatsızlığı da vardı. Bu durumu Yarar kocasına anlattı. Ancak kocası göğüs kanseri olduğuna inanmadı. Yarar hastanede kemoterapi tedavisine başladı ancak kanser ilerlediği için göğsünün biri alındı. Kocasına durumu anlatarak yardım istedi ancak kocası yine inanmayarak bu kez göğsünün fotoğrafını istedi. Yarar göğsünün fotoğrafını çektirip kocasına gönderdi. Kocası bu fotoğrafı gördükten sonra eşini bir daha aramadı.

Yeşil Kartı olan Yarar devletin sayesinde tedavi olarak göğüs kanserinden kurtuldu. Oğluyla baş başa kalan Yarar'ın yardımına yine devlet koşarak 3 aydan 3 aya 700 lira maaş bağladı. Yarar bu maaşla evini geçindirmeye çalıştı. Ancak kocası oğlu da olmasına rağmen bir gün olsun arayıp sormadığı gibi Arabistan'da Endonezyalı bir kadın ile evlendi. Cavidan Yarar ile resmi olarak boşanmadığı için Endonezyalı kadından yaptığı bir çocukta Cavidan Yarar'ın üzerine görünüyor. 6 yıldır çektiği çilenin bitmesini isteyen Yarar ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 Ekim Cumartesi günü Adana'da gerçekleştirdiği toplu açılış ve temel atma törenine katılarak ona ulaşmak istedi. Yarar "Kanser hastası olduğunu, kocasının bu yüzden terk ettiğini, bir çocukla baş başa kaldığını" yazan notu korumalara verdi. Yarar'ın tek umudu şimdi Başbakan Erdoğan.

"BANA ACIMIYOR ÇOCUĞUNA DA ACIMIYOR"

Cavidan Yarar, severek evlendiklerini ancak evlendikten sonra bir gün bile gün yüzü göstermediğini belirterek, "Beni kanser hastası olduğum için bıraktı. Daha öncede aramız bozulmuştu ancak hasta olunca beni ve oğlumu tamamen bıraktı. Benim kanser olduğuma inanmayıp göğsümün fotoğrafını istedi ondan sonra da bir daha aramadı. Ben oğlum 2 aylıkken eşimin yanından geldim ondan sonra geçen yıla kadar hiç görmedim. Oğlum da babasını geçen yıl gördü. Ben devletimin sayesinde ayaktayım, eşim ne bana ne de çocuğuna 1 lira bile para göndermiyor. Ben Başbakanımdan ev ve iş istiyorum" dedi.

6 yaşındaki Recep Yarar ise, babasının fotoğraflarına bakıyor ancak onu tanımıyor. Hayatında bir kez gördüğü babasının kim olduğunu bile bilmeyen Yarar, "Babamı çok özlüyorum yanımda olmasını istiyorum ama o gelmiyor" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!