Geri Suriyeli yaralılar Türkiye'de

Suriyeli yaralılar Türkiye'de

İç karışıklığın sürdüğü Suriye'de, ordu birlikleri ile muhalifler arasında çıkan çatışmalarda yaralanan 13 kişi tedavi için Kilis ve Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'ne getirildi.

05 Ağustos 2013 Pazartesi, 12:10 - Güncel
A
Suriyeli yaralılar Türkiye'de
00:23 Suriyeli yaralılar Türkiye'de

İLGİLİ VİDEO

Suriyeli yaralılar Türkiye'de

 

Suriye'nin Hama kentinde dün gece saatlerinde ordu birlikleri ile Özgür Suriye Ordusu'na mensup muhalifler arasında çatışma çıktı. Çatışmalarda yaralanan 4 kişi, yakınları tarafından araçlarla 350 kilometre uzaklıktaki Akçakale Sınır Kapısı'na getirildi. Yaralı Suriyeliler, sınırdan geçirilerek Akçakale Devlet Hastanesi'ne getirildi. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan 4 yaralı, yakınları tarafından araçlarla Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

KİLİS'E 9 YARALI GETİRİLDİ

Suriye'nin Halep kentinde de ordu birlikleri ile çıkan çatışmalarda yaralanan 9 muhalif, Öncüpınar Sınır Kapısı'na getirildi. Yaralılar, sınır hattındaki sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrasında ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste ilk müdahalesi yapılan yaralılardan hayati tehlikesi bulunanlar Gaziantep'teki hastanelere sevk edildi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


05 Ağustos 2013 Pazartesi, 12:10
A