Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

SGK prim borçlularına bayram fırsatı

SSK ve Bağ-Kur borçlularının sigorta borçlarını yeniden yapılandırma uygulamasında bayram öncesi müjdesi geldi. 31 Ekim tarihinde dolan başvuru süresi, online banka kanalıyla yapılan tahsilatlarda yaşanan sorunlar nedeniyle, 3 Kasım tarihine kadar uzatıldı.

SGK prim borçlularına bayram fırsatı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), prim borç yapılandırmasında taksit ödeme süresini 3 gün daha uzattı. Son günlerde sosyal güvenlik merkezleri önünde oluşan kuyrukları dikkate alan SGK, 3 Kasım 2011 tarihine kadar ödeme yapma imkanı tanıdı.

SSK ve Bağ-Kur borçlularının sigorta borçlarını yeniden yapılandırma uygulamasında bayram öncesi müjdesi geldi. 31 Ekim 2011 tarihinde dolan başvurular uzatıldı. Online banka kanalıyla yapılan tahsilatlarda yaşanan sorunlar nedeniyle ödeme vadesi 3 Kasım 2011 tarihi geçerli olmak üzere uzatıldı.

Yapılandırma bozulmayacak
İlk iki taksiti aksatan ya da eksik yatıranlara da müjdeli haber geldi. 3 Kasım tarihine kadar yapılacak üçüncü taksit ödemelerinin tam yapılması halinde taksitlendirmenin bozulmayacağı belirtildi. Kurum yetkililerinin verdiği bilgiye göre, işverenlerin bu yılın Eylül ayına ait ödemelerini 3 Kasım 2011 tarihine kadar ödemeleri halinde süresi içinde ödenmiş sayılacağından, bu işverenler hakkında herhangi bir gecikme cezası ile gecikme zammı uygulanmayacak.

BURSA GERÇEK

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!