Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Rusya güne korkunç bir haberle uyandı!

Rusya'nın Rostov Bölgesi'ndeki Beloy Kalitve yerleşim birimi yakınında petrol ürünleri taşıyan 50'den fazla vagonlu trende yangın çıktı.

Rusya güne korkunç bir haberle uyandı!

Bölgedeki 3 bin kişi tahliye edildi.
Dün gece meydana gelen olayda raydan çıkan vagonlardan sekizi yanmaya başladı. Yerleşim birimi yakınındaki yangın bir anda etrafa yayılırken, evlere sıçramasından korkulan yangın nedeni ile bölgedeki 3 bin kişi tahliye edildi. İlk belirlemelere göre yangında 27 kişi yaralanırken bunların 10 tanesi hastaneye kaldırıldı ve birisinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Ria Novosti'de yer alan habere göre yangın kontrol altına alınırken, Olağanüstü İşler Bakanlığı yetkilileri bölgeden tahliye edilen ve yaralanan insanlar için bir grup psikoloğu kazanın meydana geldiği bölgeye gönderdi.
Haberde ayrıca Rusya'nın Güney Bölgesi Acil Durumlar Merkezi yetkilisinin raylardan çıkan vagonlardan birisinde kimyasal sızıntı olabileceğini çünkü metilen klorür yüklü olduğunu ancak bölgedeki insanların daha önce tahliye edildiği için herhangi tehlikeli bir durumun söz konusu olmadığını söylediği belirtildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!