Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Otostop yapan çocuğa tecavüz etti

Otostopcu çocuğa tecavüz eden sanık 10 bin lira kefaletle serbest bırakıldı.

Otostop yapan çocuğa tecavüz etti

BAYBURT'ta oturan ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki G.G.'ye, otostop yaparak geldiği Erzurum'da tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan 46 yaşındaki A.T., cezaevinde 5 ay kaldıktan sonra 10 bin lira kefalet karşılığında serbest bırakıldı.

Bayburt'tan geçen 19 Nisan günü Erzurum'a gelirken otostop yapan erkek çocuğu kamyonetine alan kargocu 48 yaşındaki V.Ç., bir kamu kuruluşunda güvenlik görevlisi olan arkadaşı A.T.'yi aradı. İddiaya göre V.Ç., "Evi ayarla, çocukları gönder, sana misafir getiriyorum" dedi.

LOJMANDA TECAVÜZ ETTİ

Atatürk Mahallesi'ndeki kuruma ait lojmanlarda oturan 46 yaşındaki A.T., arkadaşının getirdiği çocuğa lojmanda iddiaya göre tecavüz etti. Bu gelişmelerden sonra rahatsız olan kargocu V.Ç., sabaha doğru çocuğu tekrar kamyonetine bindirerek Bayburt'a götürüp bıraktı.

Oğlunun kaybolması üzerine araştırma Yapan babası T.G., çocuğunun 13 günden bu yana okula gitmediğini öğrendi. Gece de eve gelmemesi üzerine polise başvuran T.G., 20 Nisan günü Bayburt'ta caddede gördüğü oğlunu polis merkezine götürdü.

TECAVÜZ RAPORLA SAPTANDI

Polisteki ifadesinde Erzurum'da yaşadıklarından söz etmeyen G.G.'nin tecavüze uğradığı hastanede raporla saptandı. Bunun üzerine G.G., başından geçenleri anlattı ve ailenin şikayeti üzerine V.Ç. ve A.T. gözaltına alındı. Tecavüz olayını kabul etmeyen A.T., "Çocuk sokakta kalmasın diye evime aldım. Bana iftira attılar, ben de onlardan şikayetçiyim" dedi ama Erzurum 3'üncü Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 22 Nisan günü tutuklandı.

16 YIL HAPSİ İSTENDİ

'Evi terk eden çocuğu, ailesini veya ilgili makamları haberdar etmeden yanında tutmak, çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçundan hakkında dava açılan A.T. hakkında hazırlanan iddianamede 16 yıla kadar, kargocu V.Ç. hakkında ise 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istendi. Davanın görüldüğü 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi', Atatürk Üniversitesi Kredi Yurtlar Kurumu'nda çalışan A.T.'yi 5 ay cezaevinde kaldıktan 10 bin lira kefaletle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

G.G.'nin avukatı Mustafa Polat ise mahkemeye dilekçe ile başvurarak A.T.'nin tutuklu yargılanmasını istedi. Duruşma ertelendi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!