Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

MHP'li Vekil'den şok iddialar

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Kendi kaderini tayin hakkından' bahsediliyor.

MHP'li Vekil'den şok iddialar

 

Türkiye'ye bu süreç olumlu olarak pazarlanıyor. Bu nasıl aymazlık, gaflettir? PKK, vergi adı altında haraç topluyor. PKK'ya katılımlar artıyor. Çözüm, bu milleti bölmek midir" dedi.

Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Abdullah Öcalan'ın, AK Parti sayesinde 'politik lider gibi olduğunu' savunarak, TÜSİAD'ın çözüm sürecine destek beyanında bulunduğunu söyledi. Vural, "Çözüm nedir? Bu çözümün sonunda nereye varılacaktır? Çıkın bunu millete anlatın" dedi.

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Vural, gelinen tablonun utanç verici olduğunu ifade etti. AK Parti ve PKK'nın çözüm ortakları olarak bu süreçte toprakların bir kısmını 'Kuzey Kürdistan' olarak tanımladığını iddia eden Vural, "Kendi kaderini tayin hakkından' bahsediliyor. Türkiye'ye bu süreç olumlu olarak pazarlanıyor. Bu nasıl aymazlık, gaflettir? PKK, vergi adı altında haraç topluyor. PKK'ya katılımlar artıyor. Çözüm, bu milleti bölmek midir? Bu vatanı 'Kürdistan' diye parçalamak mıdır? Çözüm, PKK çözümü olarak sunulmaktadır. Benim topraklarımı 'Kürdistan' diye tanımlayanlara bir sözünüz yok mu? Kimsenin gıkı çıkmıyor. 'Analar ağlamasın' diye çıktığınız yolda, Anadolu'yu, vatan toprağını ağlatıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

'Kürdistan'a özerklik, Öcalan'a özgürlük' söylemlerine cevap verilmediğine işaret eden Vural, "Kendi kaderini tayinden bahsedilirken nerede bu Başbakan? Süt dökmüş kedi gibi. Başbakan bıraksın milletin tava tenceresini, 'Öcalan'a özgürlük' diyenlerle mücadele etsin" dedi.

'Taksim'de destan yazdığını' söyleyen Erdoğan'ın 'Doğu ve Güneydoğu'yu PKK'ya teslim ettiği' iddia eden Vural, PKK'nın orada destan yazdığını ve bunun bir rezalet olduğunu dile getirdi. Cizre'de PKK'nın 'polis gücü oluşturmasına' yönelik iddiaları değerlendiren Vural, "Çözümün adı PKK'ya teslimiyettir. AK Parti, PKK'ya teslim olmuştur. Bölge, PKK'ya teslim edilmiştir" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın grup konuşmasında 'fitneye ve fesada devam ettiğini' ileri süren Vural, MHP'nin Erzurum mitingini karalamaya çalıştığını iddia etti. Vural, Dadaşların Başbakan'a gerekli cevabı verdiğini belirterek, AK Parti mitinglerine belediyelerde çalışan taşeron firma çalışanlarının zorla götürüldüğünü iddia etti.

MHP mitinglerine basının ilgili göstermemesini eleştiren Vural, "Nereye kadar? Burası tayyiban cumhuriyeti değil, hepimiz alabildiğine özgürlüğümüzü kullanmak istiyoruz" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın PKK'yı terör örgüt olmaktan çıkardığını savunan Vural, "Başbakan'a göre asıl teröristler kendi dışındaki 'onlar ve bunlar terör örgütü' olan OTÖ ve BTÖ'dür" ifadelerini kullandı.

Başbakan'ın MHP'ye yönelik 'kafatasçı' söyleminin ardından 'MHP'li kardeşlerim' demeye başladığını söyleyen Vural, Samsun mitinginde 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısını hatırlattığını söyledi. Vural, ardından gazetecilere bu türküyü dinletti.

"Yakında 'Başbuğ Türkeş' diye slogan atmaya başlar" diyen Vural, "Bütün bu amacı PKK'ya teslimiyetin cızırtılarını örtmektir ama bu milleti kandıramayacaksın. 9 ışığı ezbere okusan da bu millet Erdoğan'a ihanetin bedelini soracaktır. Ne kadar çırpınırsan çırpın, bu millet bu gaflet ve ihanetin hesabını senden soracaktır. Hangi elbiseyi giyersin giy, bu milleti 36 etnik gruba bölmenin, milliyetçileri ayaklar altına almanın, PKK paçavralarıyla sözde polis gücü oluşturmalarının hesabını senden soracaktır" şeklinde konuştu.

Vural, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Aslında bu şiiri besteleyip okusan sana uyun bir marş olur. Beraber yürüdün sen Bush ve Obama ile, bana her şey BOP'u hatırlatıyor, beraber bulduğunuz ampulü, bana İsrail'in yedi başlı şamdanını hatırlatıyor. Beraber hançerledin sen bu milleti, bana Yahudi cesaret madalyasını hatırlatıyor, beraber yedirdin bu milletin kaynaklarını, bana sıcak paracıları hatırlatıyor. Beraber bölmeyi planladın PKK'yla, bana Habur'u, Oslo'yu hatırlatıyor, beraber pazarladın ihaneti akillerle, bana Sevr'in nasihatçilerini hatırlatıyor, her şey bana Erdoğan'ı hatırlatıyor."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!