Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Metroda öyle şeyler unutuyorlar ki....

New York metrosunda her yıl 24 binden fazla eşya kayboluyor. Motosikletten, elektrikli süpürgeye kadar çok değişik bir yelpazeye sahip olan kayıp eşyalar arasında ilk sırada ise evcil hayvan taşıma kafesleri geliyor.

Metroda öyle şeyler unutuyorlar ki....

ABD'deki New York metrosunda, yılda 24 binden fazla eşya kayboluyor, bulunan 8 binden fazla eşya ise Transit Kayıp Eşya Bürosu'na teslim ediliyor.
        
Büro son olarak, 2 ay sonra sahibine teslim edilen 4 bin dolar değerindeki alyansla gündeme geldi. Bir gelin adayının parmağından düşürdüğü alyans, 2 ay sonra adı açıklanmayan bir kadın tarafından bulunarak New York Kayıp Eşya Bürosu'na teslim edildi.
        
New York Kayıp Eşya Bürosu'nun internet sitesinde yer alan bilgilere göre, her gün milyonlarca kişinin kullandığı metroda ayda ortalama 2 binden fazla eşya kayboluyor.
        
New York metrosunda, 2011 yılında toplam 23 bin 223 eşya kaybolurken bu rakam 2012 yılında 24 bin 445'e ulaştı. Kaybolan eşyalardan 2011 yılında 7 bin 438'i, 2012 yılında ise 8 bin 93'u bulunarak iade edildi.
        
Motosikletten, elektrikli süpürgeye kadar çok değişik bir yelpazeye sahip olan eşyaların başında ise evcil hayvan taşıma kafesleri geliyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!