Geri Küçük balık satan 20 işletmeye idari para cezası

Küçük balık satan 20 işletmeye idari para cezası

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, Yenimahalle, Altındağ, Keçiören ve Çankaya ilçelerinde yaptıkları denetimlerde küçük balık satan 20 işletmeye idari para cezası uyguladı.

30 Ekim 2014 Perşembe, 10:04 - Güncel
A
Küçük balık satan 20 işletmeye idari para cezası

Balık hali ve balık satış noktalarına eş zamanlı yapılan denetimlerde küçük boyda balık sattığı tespit edilen 20 işletmeye toplam 26 bin 846 TL idari para cezası uygulanırken, yaklaşık 115 kilo balığa da el konuldu. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, sürdürülebilir balıkçılık için izin verilen uzunluktan daha küçük balık satışının kesinlikle yapılmaması gerektiğini kaydederek, denetimlerin devam edeceğini ve küçük balık satışına kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi.

Balıkçıları sezonun başında bilgilendirdiklerini ve gerekli uyarıları yaptıklarını hatırlatan İl Müdürü Temel, "Uyarılarımıza uymayan ve küçük balık satışı yapan işletmelere idari para cezası uyguluyoruz. Denetimlerimiz devam edecek. Bu işletmeler yine ders almayıp küçük boyda balık satışına devam ederse iki kat ceza uygulayacağız." dedi.

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


30 Ekim 2014 Perşembe, 10:04
A