Geri Judd Trump, Murphy'yi geçerek yarı finalde

Judd Trump, Murphy'yi geçerek yarı finalde

Dünya Şampiyonası çeyrek finalinde büyük bir çekişmeye sahne olan maçta Judd Trump, Shaun Murphy'yi 13-12 mağlup ederek yarı finalist oldu.

02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:32 - Spor
A
Judd Trump, Murphy'yi geçerek yarı finalde

 Dün sabah seansını 6-2 geride kapatan Judd Trump, akşam seansındaki sekiz frame'in altısını kazanarak günü 8-8 beraberlikle noktalamıştı.

Bugün ilk frame'de fırtına gibi esen Trump 50-0'lık serinin arından rakibi karşısında öne geçti. Murphy'nin cevabı 128 puanlık bir frame ile oldu.

İki snookercının da iki farklı üstünlüğü elde edemediği seansta bir Trump, bir Murphy kaçtı ancak iki rakip de hemen diğeri tarafından yakalandı. İnanılmaz çekişmeye sahne olan frame'lerin ardından skorbord'da 12-12'lik eşitlik vardı.

Son frame'de skor 12-2 iken güvenli vuruşlar tercih eden iki sporcudan potu ilk bulan Trump oldu ve 16-2 öne geçti. Ardından Murphy uzun bir kırmızı bularak skoru 16-5'e getirdi. Fakat Trump geri durmadı ve yakaladığı seri ile skoru 45-5 yaptı.

Trump yarı finale çıkmaya çok yakınken uzun potlarda başarılı bir gün geçiren Murphy, 45-12'ye gelse de hata yapıp kırmızı yerine kahverengi topu soktu ancak sonrasında karşılıklı hatalar geldi.

Hatalar zincirini uzun kırmızıyla bozan Trump çeyrek finale yükselen isim oldu. 

Diğer Spor Haberleri için tıklayın


02 Mayıs 2013 Perşembe, 15:32
A