Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

İTSO ile KOSGEB arasında iş birliği

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile KOSGEB Bursa Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde daha önce iki kez yapılan 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'nin üçüncüsünün kayıtları başladı. 31 Mayıs 2012 tarihine kadar sürecek kayıtların ardından eğitimler 14 Haziran'da başlayacak.

 İTSO ile KOSGEB arasında iş birliği

Eğitimlerin hedefinin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş sahibi yapmak olduğunu söyleyen İTSO Başkanı Metin Anıl, "Eğitimlerin sonunda girişimci adaylarının kendi iş fikirlerine yönelik iş planlarını hazırlayabilecekleri bilgi ve deneyimi kazanmaları hedeflenmektedir. Başarılı katılımcılar hazırladıkları plan ve proje onaylandığı takdirde KOSGEB'den 27 bin TL'ye kadar hibe ve 70 bin TL faizsiz kredi desteği almaya hak kazanacaklar" dedi.
Metin Anıl, iş fikri olan ve kendi işini kurmak isteyen herkes için İTSO ile KOSGEB Bursa Bölge Müdürlüğü ile hazırlanan kurslar için 31 Mayıs 2012 tarihine kadar başvurmaları gerektiğini vurguladı. Anıl, kursların 14 Haziran 2012 tarihinde başlayacağını ve 6 Temmuz 2012 tarihinde sona ereceğini söyledi. Anıl kontenjanın 30 kişi ile sınırlı olduğunu ve ücretsiz olduğunu sözlerine ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!