Geri İBB'den 'Zabıta' açıklaması

İBB'den 'Zabıta' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Gezi Parkı olaylarında "çadır yakma" olayı sonrası görevden uzaklaştırılan zabıta personelinin yeniden işbaşı yapmasıyla ilgili çıkan haberlere yazılı açıklama yaptı.

17 Ağustos 2013 Cumartesi, 14:56 - Güncel
A
İBB'den 'Zabıta' açıklaması

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

'İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişliği tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderilen yazıda; adı geçen Zabıta memurlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 137. ve 138. maddeleri uyarınca görevlerinden uzaklaştırıldıkları belirtilmiştir. Bu karar söz konusu zabıta personeline tebliğ edilmiş ve görevden uzaklaştırılmaları sağlanmıştır. Araştırma ve ön incelemeyi sürdüren Mülkiye Başmüfettişliği'nden daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yeni bir yazı gönderilmiş ve ilgili zabıta personeli ile ilgili görevden uzaklaştırma tedbirinin kaldırıldığı ifade edilmiştir.

SORUŞTURMA DEVAM ETMEKTEDİR
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın yaptığı işlem Başmüfettişlik kararlarının ilgililerine tebliğ edilmesinden ibarettir... Söz konusu zabıta personeli hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca yürütülen idari ve disiplin soruşturmaları ise devam etmektedir.'

Diğer Güncel Haberler için tıklayın


17 Ağustos 2013 Cumartesi, 14:56
A