Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Erdoğan'dan Şankaya'ya büyük onur

Türkiye Hazır Giyim Sanayicileri Derneği, (TGSD) 6. yaşına giren İstanbul Moda Konferansı'nın açılışını, 37. yılına özel 'hazır giyim ve perakende ödül töreni' ile yaptı. 30 yıldır hazır giyim ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya ödülü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Erdoğan'dan Şankaya'ya büyük onur


TGSD tarafından 37. yıla özel hazır giyim perakende ödülü verildi. İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel'de 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan 6. İstanbul Moda Konferansı öncesinde, 30 yıldan fazladır sektöre emek veren 27 firmaya ödülleri verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın katıldığı törende devletin zirvesinin yanı sıra sektörün ileri gelenleri de bir araya geldi. Ödüller Başbakan Erdoğan ile TGSD Yönetim Kurulu Başkanı Cem Negrin tarafından sahiplerine takdim edildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan ödüllerini alan isimler arasında 30 yıldır hazır giyim ve ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren Yeşim Tekstil CEO'su Şenol Şankaya, 75 yıldır perakende sektöründe hizmet veren Kiğılı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Vakko'nun Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, 69 yılla Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 35 yıldır faaliyet gösteren Mudo'nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu, hazır giyimin 61 yılla en eski ismi Altınyıldız, 41 yıllık APS'nin Yönetim Kurulu Başkanı Osman Benzeş de yer aldı. Hazır giyim zirvesine dönen gecede sektörün beklentileri, gelişimi için alınması gereken tedbirler ve ihracatçıların meseleleri ele alındı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!