Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

En ilginç rekor

Tayvanlılar, Yaşlılar Haftası'nda büyüklerini unutmadı.

En ilginç rekor


Tayvan'da anne-babaya saygıyı artırmayı amaçlayan ilginç bir etkinlik yapıldı. Başkent Taypey'de çocuklar anne ve babaların ayaklarını yıkadı. Aynı anda 4 bin 363 anne-babanın ayaklarının yıkanmasıyla dünya rekoru kırıldı ve faaliyet Guinness rekorlar kitabına girdi.

BÜYÜKLERİN KEYFİNE DİYECEK YOK

Etkinlikte önce yaşlılar sandalyeye oturdu. Kırmızı leğenler getirildi. Daha sonra çocuklar büyüklerinin önünde diz çöktü ve ayaklar yıkanmaya başladı. Yıkama işlemi bittikten sonra ise büyüklerin ayakları büyük bir özenle kurulandı. Hemen ardından da ayaklarına masaj yapılmaya başlandı. Tüm bu işlemler yapılırken çaylarını yudumlayan büyüklerin keyfine diyecek yoktu. Yağmurlu hava olmasına rağmen etkinliğe katılım büyük oldu.

17 yaşındaki Huang Ya-chun adlı genç bayan 103 yaşındaki büyükannesinin ayaklarını yıkamaktan onur duyduğunu dile getirdi. Yunlin şehrinde 2011 yılında da yine 3 bin 724 annenin ayağı yıkanmıştı.  Adada yapılan bu etkinliklerle anne-babaya olan sevgi ve saygının artırılması ve kamuoyu bilinci oluşturulması hedefleniyor.  

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!