Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursalı dağcılar Uludağ'da bir günde 5 zirveye tırmandı

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Dağcılık Kulübü (ULUDAK) işbirliğiyle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısyla düzenlenen "Atatürk'ü Anma ve Gençlik Tırmanışı" bir günde 5 zirveye ulaşılarak tamamlandı.

Bursalı dağcılar Uludağ'da bir günde 5 zirveye tırmandı

Uludağ oteller bölgesinden saat 09'da yürüyüşe geçen 33 dağcı 15 saat süren tırmanışın ardından 2 bin 489 metre yüksekliğindeki Zirve Tepe'ye, ardından da 2 bin 542 metre yüksekliğindeki Karataş Tepesi'ne ulaştı. Görüş mesafesinin sıfır noktasına düştüğü 2 bin 543 metre yüksekliğindeki Uludağ Tepesi'ne ulaşan 33 dağcı burada Atatürk ve şehitler anısına saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. Zaman zaman tipiye yakalanan dağcılar, şiddetli rüzgâra rağmen 2 bin 468 metre yüksekliğindeki Kavgalı Tepe'ye ulaştı.
"Atatürk'ü Anma ve Gençlik Tırmanışı"nın son durağı olan 2 bin 476 metre yüksekliğindeki Kuztepe'ye ise yoğun sis altında ayak basan dağcılar, 15 saat süren tırmanışın ardından gece yarısı yürüyüşü tamamladılar.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da zirve tırmanışı öncesi ULUDAK üyeleri ile Sarıalan'dan Kirazlıyayla'ya sembolik bir yürüyüş yapmıştı.

Bursalı dağcılar Uludağ'da bir günde 5 zirveye tırmandı Bursalı dağcılar Uludağ'da bir günde 5 zirveye tırmandı Bursalı dağcılar Uludağ'da bir günde 5 zirveye tırmandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!