Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa Karacabey'de metruk binalar yıkılıyor

Bursa Karacabey Belediyesi, ilçe içerisindeki kullanılmayan ve yıkılmak üzere olan metruk binalarla ilgili yıkım işlemlerini belirli periyotlarla sürdürüyor. Belediyenin bu uygulamasına vatandaşlardan da ilgi büyük...

Bursa Karacabey'de metruk binalar yıkılıyor

Karacabey'de, 'modern kent' hedefi doğrultusunda dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla sürerken, ilçe içerisindeki kullanılmayan ve yıkılmak üzere olan metruk binalarla mücadele de devam ediyor.

Karacabey Belediyesi, şehir içlerinde kalan metruk binalarla ilgili, mahalle sakinlerinden gelen talep doğrultusunda imar ve şehircilik müdürlüğünce çıkarılan encümen kararıyla birlikte, metruk binaların yıkımını gerçekleştiriyor. Belediye tüm çalışmaları, yer sahipleri ile ortak diyalog çerçevesinde hayata geçiriyor.

Yaşanabilir kent hedefi

Belediye Başkanı Ali Özkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Yıllardır yaptığımız bir uygulama. Bu sayede hem yıkılma riskine karşı hem de kötü amaçlarla kullanılma ihtimali olan binaları sokaklarımızdan kaldırıyoruz. Ayrıca yıkılan binalar kısa süreli de olsa otopark olarak mahalle sakinlerine nefes aldırıyor. Gelen talep sayısı oldukça fazla. Bizler de programımızın uygunluğu dahilinde, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizle yıkımları aralıksız sürdürüyoruz. Her yönüyle vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir kent inşa etmek için çalışmalarımız devam edecek" dedi.

 

 

###

 

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için: Karacabey Belediyesi Basın Danışmanlığı: 0 224 676 8640 - 0 555 846 6521

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!