Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da Ramazan öncesi alışveriş çılgınlığı

Bursa'da Ramazan öncesi vatandaşlar çarşı pazarlara akın etti. Özellikle uygun fiyatlı satışların yapıldığı halk kasaplarının önünde sosyal mesafeye dikkat edilmeden uzun kuyruklar oluştu.

Bursa'da Ramazan öncesi alışveriş çılgınlığı

Yarın başlayacak Ramazan öncesi et alışverişini yapmak isteyen vatandaşlar kasaplara koştu.

Ramazan alışverişini son güne bırakan vatandaşlar sebebiyle kasapların önünde metrelerce kuyruk oluştu. Kasaplar ise gelen yoğun talebe yetişmek için hiç mola vermeden çalışıyor. Kasaplarda tonlarca et kısa sürede tükendi. Vatandaşlar kasaplardan et alabilmek için saatlerce kuyruk bekledi.

Ramazan alışverişini son güne bıraktıklarını ifade eden vatandaşlar, "Ramazan ayında tüketmek için et alışverişi yapmak için geldik. Çok kalabalık uzunca bir süredir kuyrukta bekliyoruz" dedi.

Vatandaşlara et satabilmek için yoğun bir şekilde çalışan kasaplar ise, "Bugün aşırı bir yoğunluk var alışverişini son güne bırakan vatandaşlar dükkanların önünde kuyruk oluşturdu. Bizde sabah 8'den itibaren yoğun şekilde çalışıyoruz. tonlarca et sattık" dedi.

Bursa'daki halk kasaplarında kıymanın kilogramı 42, kuşbaşı etin fiyatı ise 50 liradan satılıyor.

Ramazan öncesi temel ihtiyaçlarını karşılamak için çarşıya çıktığını belirten Ramazan Oruçoğlu, "Et almak için dışarı çıktık. Akşam sahura kalkacağız. İhtiyaçlarımızı gidermek için dışarı çıktık. Şu anda biraz sosyal mesafemiz eksik ama genelde kurallara uyuluyor. İhtiyaçlarını karşılamak isteyenler kalabalık oluşturmuş ama mecburi olduğu için yapılıyor " dedi.

'SON GÜN YOĞUNLUĞU'

Alışverişlerin son güne bırakıldığı için çarşıda yoğunluk oluştuğunu belirten Köksal Dikduran ise, "Yarın ramazan başlıyor. Onun için ramazan alışverişine çıktık. 15-20 dakikadır sıra bekliyoruz. Dışarıda çok kalabalık var. Önlem alınması lazım. Pandemi bu yüzden artıyor. Bizlerde de hata var. Bugüne neden bıraktık ki alışverişi ? Alışverişi son güne bırakınca bu şekilde kalabalık oluyor. Çarşı, metro, aklınıza gelen her yer kalabalık. Vatandaşımız biraz duyarsız. Son güne bırakmamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!