Geri Bursa'da öğrenci bilgileri çalındı mı?

Bursa'da öğrenci bilgileri çalındı mı?

BURSA Milli Eğitim Müdürlüğü'nün özel bir üniversite ile 8- 10- 11 ve 12'nci sınıftaki 131 bin 693 öğrenciye düzenlediği ortak sınavın skandala dönüştüğü iddia edildi.

13 Aralık 2012 Perşembe, 15:13 - Bursa Bölge
A
Bursa'da öğrenci bilgileri çalındı mı?

Sınav cevap anahtarında öğrencilerin kimlik numaralarının yanında cep ve ev numaralarının da istendiğini söyleyen Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Kazım Sarnık, kitapçıkta yasal olmamasına rağmen bir dershanenin reklamının da kullanıldığını öne sürdü.

Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimdeki başarı ortalamasını artırmak için özel birüniversite ile ortak sınav düzenledi. Sabah ve öğlen düzenlenen Geri Kazanım Sınavına 8- 10- 11 ve 12'nci sınıflardan 131 bin 693 öğrenci katıldı. Sınavda öğrencilerin TC kimlik numaraları dışında cep ve ev telefonlarının da istendiğini belirten Türk Eğitim-Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Kazım Sarnık, sınavla ilgili tüm hakların ve bilgilerin üniversitenin eline bırakıldığını öne sürdü.

'KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİ YAPTIK'

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise, geçtiğimiz yıl İzmir Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını ifade ederek, "Sponsor olarak bu yıl Orhangazi Üniversitesi ile anlaştık. Üniversite bu sınavı ücretsiz hazırladı. Karşılıklı işbirliği yaptık. Böyle bir işbirliğini tüm üniversitelerle yapabiliyoruz. Öğrencilerimizin bilgilerini de tüm eğitim kurumları ile paylaşıyoruz" diye konuştu.

Gülsar, cep ve ev telefonlarının sorulmasının ise sonuçların rahatça paylaşılması için alındığını söyledi.

Diğer Bursa Haberleri - Bölge Haberleri için tıklayın


13 Aralık 2012 Perşembe, 15:13
A