Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Bursa'da 3 okulu soyan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı

Bursa'nın Karacabey ilçesinde 3 okula girerek müdür ve müdür yardımcısının odalarında bulunan paraları alıp kayıplara karışan hırsızın eşkali, çaldığı güvenlik kamerasının hard diskleri çamlıkta bulununca belirlendi.

Bursa'da 3 okulu soyan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı

Edinilen bilgiye göre Sadık Yılmaz Ticaret Meslek Lisesi kantinine girip bozuk paraları alan hırsız, daha sonra hemen yanında bulunan İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne girdi. Burada müdür ve müdür yardımcısının odalarına giren şahıs, çekmecelerde bulunan toplam 100 lirayı aldı. Hırsızın, çekmecelerde bulunan cep telefonları ve masanın üzerindeki dizüstü bilgisayarı almaması dikkat çekerken, güvenlik kameralarının bağlı olduğu bilgisayarın hard diskini söktüğü öğrenildi. Son olarak Şehit Serkan Şahin İlköğretim Okulu'na pencereden giren hırsız, burada da yine çekmecede bulunan 100 lirayı aldı. Tüm odalara girerek çekmece ve dolapları karıştıran hırsız, daha sonra bu okulun da güvenlik kamerası kayıtlarının bulunduğu bilgisayarın hard diskini söktü.
Sabah okula gelen Şehit Serkan İlköğretim Okulu Müdürü Menderes Girgin'in durumu fark etmesi sonrası olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede yaptıkları araştırmada, çamlıkta 2 adet hard disk buldu. Ekipler, hard disklerde yaptıkları incelemelerde, okula giren hırsızın görüntülerine ulaştı. Camdan girerken net bir şekilde görülen hırsız polis tarafından her yerde aranırken, okul yönetimi de sınıflarda hırsızın görüntüsünü öğrencilere izleterek şahsı tanıyan olup olmadığını sordu.
Okulda 33 tane güvenlik kamerasının bulunduğunu belirten İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Vedat Kırbaş, "Hırsız anaokulunun penceresini açarak içeriye girmiş. Her tarafı kurcalamış. Her şeyi kaldırmış. Fakat bilgisayarları ve projeksiyon cihazlarını çalmamış. Sadece bozuk paraları almış. Anaokulunun buz dolabında bulunan bir tabak çileği yemiş. Birkaç paket jelibonu da yemiş. Güvenlik kamerasının kayıtlarının alındığı bilgisayarın kasasını zorlayarak hard diski sökmüş ve okulun arka tarafında bulunan ormanlık alana atmış. Polis ekiplerimiz yaptıkları incelemelerde hard diski orada buldu. Şahsın kim olduğunu bilmiyoruz. Fakat güvenlik kameralarından yüzü net olarak belli oluyor" dedi.

Bursa'da 3 okulu soyan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı Bursa'da 3 okulu soyan hırsız güvenlik kamerasına yakalandı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!